Makijaż oka to nasza codzienna rutyna i szczerze powiedziawszy nigdy zbytnio nie zwracałam uwagi na pędzelki do cieni do powiek, po prostu miałam jeden, stały pędzelek, którego nawet nie przemywałam. Po prostu był. Zmiana przyszła, gdy kiedyś zamarzyło mi się smokey eye i niezbyt radziłam sobie pędzelkiem, który posiadałam przez niesamowitą granicę między ciemnym cieniem i powieką….

…i wtedy mnie olśniło! Dowiedziałam się kilku rzeczy nie tylko o blendowaniu, ale przede wszystkim o różnych rodzajach pędzelków do cieni i postanowiłam, że stopniowo będę je sobie kolekcjonowała. Najpierw poszła górna półka, miałam przygody z różnymi firmami, ale chętnie wracałam do pędzli Inglota dopóki nie poznałam…Hakuro!

pędzle do cieni

Hakuro z Polski

Firma Hakuro to polska firma, mimo japońsko brzmiącej nazwy, która faktycznie znaczy ‚japońska wierzba’! Pędzelki do cieni marki Hakuro są po prostu świetne! Dobrze się nimi maluje i przede wszystkim dobrze się je myje

[quotes] Jak myć pędzle?

Od razu napiszę, że pędzle Hakuro tego typu myję co 3, czasem 4 dni (więc dość często). Jeśli jesteś leniuchem, czy czas Ci na to po prostu nie pozwala możesz je oczywiście myć rzadziej, ale pamiętaj, że pędzelek do podkładu musisz myć dużo częściej niż te do nakładania cieni do powiek.

Myj je pod letnią, bieżącą wodą (staraj się myć tylko włosie), korzystaj z mydła Biały Jeleń lub Dove Classic. Pędzelki układaj tak, żeby się nie odkształciły (najlepiej, żeby główki wisiały w powietrzu). Jeśli umyjesz je wieczorem, Hakuro rano powinny być jak nowe! [/quotes]

Jakie pędzle do cieni wybrać?

Oto sporządzona przeze mnie lista pędzli, które mogą pomóc Ci w codziennym makijażu:

[dropcap_empty] 1 [/dropcap_empty] H70 – świetnie sprawdza się w nakładaniu cienia na całą powieką ruchomą, jest to dość duży pędzelek do cieni, gruby. Oczywiście z naturalne włosia, miękki i delikatny, chociaż dobrze zbity. Cena to 14,90zł w internecie.

1[dropcap_empty] 2 [/dropcap_empty] H77 – kultowy pędzel do rozcierania cieni, zacierania granic między cieniami, ale sprawdzi się również jako pędzelk, którym dokładasz cienia od zewnętrznego kącika oka. Spisuje się w załamaniu oka – jest to pędzelek MUST HAVE i początkującej Kobitce na pewno się przyda. Koszt tego pędzelka to ok 15zł.

2[dropcap_empty] 3[/dropcap_empty] H78pędzelek kulkowy, który precyzyjne dotrze w każdy kącik, ale przyda się również w załamaniu powieki. To tym pędzelkiem głównie pracuje jeśli chcę dokładać ciemniejszego cienia w zewnętrznym kąciku. H78 kosztuje w internecie 16,90zł

1

[dropcap_empty] 4 [/dropcap_empty] H85 – skośny pędzelek do modelowania brwi, nakładania kreski cieniami oraz wykończenia dolnej linii, ciekawy i bardzo przydatny w codziennym użytkowaniu. Kosztuje 14,90zł.

ok[dropcap_empty] 5 [/dropcap_empty] H76 – z białego włosia, precyzyjny i mniejszy kolega pędzelka kulkowego, który świetnie poradzi sobie z cieniami do powiek w wewnętrznym kąciku oka. Koszt takiego pędzelka to 14,90zł

Mam jeszcze kilka innych pędzelków do cieni do powiek (zapraszam do filmiku, bo mówię tam o wszystkich), ale te uważam, za moje najważniejsze i najbardziej codzienne. Kocham je!

*Wszystkie materiały zdjęciowe pochodzą ze sklepu internetowego w którym sobie kupuję te rzeczy cocolita.pl