Pędzle do makijażu to produkty, które mogą usprawnić pracę nad Twoim makijażem. Przez wiele lat wcale nie zwracałam uwagi na tę część makijażowej rutyny i najczęściej fluid nakładałam palcami, a puder gąbeczką dołączoną do kosmetyku. ALE, po latach zrozumiałam, że pędzle do makijażu to niejako podstawa i mają wiele zalet, których palce nie posiadają…

Pędzle Hakuro do makijażu świetnie rozprowadzają podkłady i te płynne i mineralne, dodatkowo dobrze radzą sobie z różami, bronzerami i rozświetlaczami. Jeśli chcesz, aby Twój make-up zrobiony był szybko i czysto, to powinnaś zainwestować w dobre pędzle.

pędzle do makijażu

Moje pędzle Hakuro do makijażu codziennego H14, H50, H21, H50s, H56 (od góry)

Duży wybór na rynku…

No właśnie, jakie pędzle wybrać? Wśród wymienianych dość często pada Inglot, Mac, ale moim wyborem jest polska firma o japońsko brzmiącej nazwie HAKURO (czyli japońska wierzba). Z wierzbą firma ma niewiele wspólnego, ale pędzle Hakuro, które wypuszcza na polski i zagraniczny rynek od długiego czasu są:

  • dobrej jakości
  • dobrze się je myje – nie rozczapierzają się
  • szybko schną
  • mają miękkie włosie, niezbyt twardnieje po wielu myciach
  • są duże, grube i profesjonalnie wyglądają

Które pędzle Hakuro wybrać?

Postanowiłam zebrać się i zrobić naprawdę sporą recenzję pędzli Hakuro, które posłużą do makijażu ogólnego. Osobiście, chciałabym 15 lat temu zobaczyć taki filmik, na pewno przydałby się. Jakich więc pędzli do makijażu ogólnego potrzebujesz? Oto cała lista zaproponowana przeze mnie:

[dropcap_empty] 1 [/dropcap_empty] Pędzel do podkładu – H50 (30,90zł) oraz H50s (25,90zł). Czym różnią się te dwa pędzle do fluidu? Tylko rozmiarem, H50 jest większy niż H50s, który może docierać lepiej w okolice nosa i oczodołów. Nakładanie fluidu tymi pędzlami polega na stemplowaniu kosmetyku, który wtapia się dzięki tej metodzie w skórę. Revlon Colorstay bardzo dobrze współpracuje z H50 i H50s.

pędzel do podkładu

H50 i H 50s – pędzel do podkładu

[dropcap_empty] 2 [/dropcap_empty]Pędzel do pudru sypkiego i w kamieniu – H56 (43,90zł) lub H55 (40zł). Oba te pędzle świetnie rozprowadzają pudry wszelkiego rodzaju, H56 odpowiada mi bardziej, bo jest odrobinę mniejszy.

pędzel do pudru

H56 – pędzel do pudru

[dropcap_empty] 3 [/dropcap_empty]Pędzel do bronzera – H21 (25,90zł) z białego włosia, jest to pędzel skośny i dość cienki. Posłuży do nakładania bronzera i ogólnego modelowania obszaru pod kością policzkową.

H21 -pędzel do bronzera i konturowania twarzy

[dropcap_empty] 4 [/dropcap_empty]Pędzel do różu i rozświetlacza – H14 (32,90zł) – niewielki, ale jakże sprawny pędzel do różu! Daje bardzo ładny efekt, dzięki temu, że nie nabiera dużo kosmetyku

pędzel do różu

H14 – pędzel do różu i rozświetlacza

Obecnie, zastanawiam się jeszcze nad pędzlem Hakuro Kabuki…Macie jakieś doświadczenia z tym pędzelkiem? Jak dla mnie, pędzle do makijażu Hakuro są strzałem w 10 i na pewno nikomu ich nie oddam:)

* Wszystkie te pędzle kupiłam w sklepie internetowym cocolita..pl moje materiały prasowe również pochodzą z tego sklepu.