Pędzle Zoeva należą do moich największych odkryć 2014, choć firma jest na rynku sporo dłużej. Cały internet aż huczy, a recenzji na temat tych pędzli można spodziewać się na największych kanałach yt.

Nie ma się co dziwić, bo za piękny design, solidne wykonanie i dość przystępną cenę (jak na tę półkę jakościową) odpowiada niemiecka firma ZOEVA!

Trzy rodzaje pędzli…

Obecnie na rynku dostępne są trzy rodzaje pędzli Zoeva, są dostępne praktycznie w każdej większej drogerii internetowej i w zestawach pakowane są z pięknymi kosmetyczkami w różnych kolorach skóry:

zoeva

 • Pędzle ze złotymi skuwkami Rose Golden – seria limitowana, ze złoto różowymi rączkami oraz MATOWYM wykończeniem rączki. Pędzle są trochę lżejsze od klasycznych pędzli Zoeva, włosie dokładnie takie samo.
 • Pędzle ze srebrnymi skuwkami Classic – seria nielimitowana, ze srebrnymi rączkami oraz śliskim wykończeniem rączki. Pędzle są odrobinę cięższe od serii Rose Golden, włosie to samo.
 • Pędzle z różowymi rączkami Pink Collection – seria limitowana, to odbicie wersji Classic tyle, że rączki są srebrno-różowe o śliskim wykończeniu, waga dokładnie taka sama jak w przypadki pędzli klasycznych, włosie niczym nie różni się od wersji klasycznej.

Opis zestawu Complete Eye Set Golden Rose

Zestaw składa się z 12 pędzli tylko do makijażu oka ze złotym wykończeniem i w jego skład wchodzą pędzle i piękne, ciemne etui ze skóry z różowo złotym suwakiem (bardzo wygodne dla podróżujących). W tym zestawie mamy dosłownie wszystkie pędzle do makijażu oka jakich dusza zapragnie.

pędzle do blendowania

W zestawie Golden Rose znajdziemy pędzle do nakładania cieni, do eyelinera, brwi, a nawet do korektora! Regularna cena tego zestawu online to ok. 249zł

pędzle do powiek

Zalety pędzli Zoeva Golden Rose:

 • Design – piękne, ekskluzywne, zamknięte w skórzanym, czekoladowym etiu
 • Mycie – wygodne, szybko schną, nie odkształcają włosia
 • Aplikacja cieni – łatwa, świetnie blendują, precyzyjnie nakładają
 • Budowa rączki – łatwo się je trzyma, są lekkie, nie odpadają rączki po wielokrotnym myciu
 • Przepiękny pomysł na prezent!

pędzel do brwi

Wady pędzli Zoeva:

 • Cena! – jak na polskie warunki to nadal bardzo dużo pieniążków:(  ok. 249,99zł
 • Dostępność – online
 • Zestaw Rose Golden ma matowe rączki – dla mnie to wada, bo rączki szybciej się brudzą (ale to tylko taka moja fanaberia)

pędzel do korektora

Hakuro, czy Zoeva?

Chcesz zaoszczędzić, a mieć dobre pędzle? Wybierz pędzle Hakuro, ceny są zdecydowanie niższe, a pędzle wcale nie gorsze. Może trochę bardziej się odkształcają po wielu myciach, ale nie gubią włosia, są solidne i niektóre modele są nawet lepsze niż Zoeva. Pędzle Zoeva to inwestycja wielosezonowa, jeśli budżet przewiduje te 100zł więcej to według mnie nie ma się nad czym zastanawiać. Nie wszystkie pędzle Zoeva są tak genialne jak niektóre dziewczyny na yt twierdzą, jednak to towar wart zachodu!

pędzle zoeva

Jakie numery na start?

Nie trzeba od razu kupować całego zestawu! Według mnie do makijażu oka przydadzą się na start następujące pędzle:

nr 317 – do brwi
nr 315 – eyeliner
nr 227 – puchacz do blendowania
nr 230 – powieka dolna i kąciki
nr 234 – powieka ruchoma