Nudzi Ci się popołudniu? Może masz ochotę na kobiece książki z dwóch zupełnie różnych nurtów? Usiądź wygodnie, zaparz kawę i przenieś się w świat do którego na co dzień mało kto ma dostęp. Dwie zupełnie różne propozycje książek, które łączy jedno nazwisko. Warto czytać książki? Znajdziesz na to czas?

Czas na kobiecy erotyk!

PIĘĆDZIESIĄT TWARZY GREYA – Młody, przystojny, bogaty prezes ogromnej spółki Christian Grey to mężczyzna idealny, ma wszystko i na wszystko może sobie pozwolić. Jest singlem, ale wciąż szuka swojej miłości. Ona z kolei to niedoświadczona absolwentka literatury, która przez zupełny przypadek trafia na niewinny wywiad do gabinetu Christiana Greya. W powietrzu zaczyna wisieć coś elektryzującego. Ale relacji pomiędzy Aną, a Christianem daleko do ideału…

pięćdziesiąt twarzy greya

Pięćdziesiąt Twarzy Greya, fot. księgarnia Matras, cena: 31,90zł

Okazuje się bowiem, że ,,Pan Idealny” skrywa mroczny sekret, w którego tajniki będzie wprowadzał pannę Steele. Książka Pięćdziesiąt twarzy Greya to światowy bestseller, sprzedaje się jak ciepłe bułeczki i chociaż język tej historii jest mało wyszukany, a sama opowieść raczej oderwana od rzeczywistości, to książkę czyta się bardzo szybko i z wypiekami na twarzy! Zdecydowanie można ją nazwać powieścią z nurtu erotycznego. Książkę czyta się szybko, a Pięćdziesiąt Twarzy Greya to tylko pierwsza część trylogii. Skusisz się?

Warto sięgnąć po Pięćdziesiąt Twarzy Greya?

Mężczyzna tylko fizycznie idealny?

PORTRET DORIANA GRAYA– Dorian to mężczyzna fizycznie idealny, przedstawiony w najpiękniejszym okresie jego życia. Jest piękny, młody i elokwentny. Nic więc dziwnego, że postacią tego pięknego młodzieńca interesuje się malaż Basil Hallward, który postanawia uwiecznić pięknego młodzieńca na obrazie. Na widok portretu Dorian wypowiada życzenie: chciałbym być wiecznie młody, nawet za cenę własnej duszy! Nie podejrzewa, że życzenie spełni się.

portret doriana graya

Portret Doriana Graya, fot. księgarnia Matras, cena: 31,90zł

Lata mijają, a jedyna co się zmienia w Panu Grayu to charakter – staje się coraz okrutniejszy i rozpustny. Czy pozna miłość swojego życia? A może i ją skrzywdzi? Portret Doriana Graya autorstwa Oscara Wilde’a to odwieczny obraz walki dobra ze złem, marzenie o nieśmiertelności i genialny obraz środowiska arystokracji angielskiej. Jeśli lubisz studium psychologiczne nad ludzką naturą to książka powinna Cię wciągnąć bez reszty!