Ból pleców w ciąży jest uciążliwy i często budzi w nocy. Ja już od 3 miesiąca ciąży odczuwam silne bóle w kręgosłupie (część lędźwiowa), które dają o sobie znać szczególnie w nocy. Przez pierwsze tygodnie podkładałam sobie pod plecy, czasem nogi, zwykłe małe poduszeczki tzw. jaśki, albo starałam się spać na boku, aż do momentu, gdy odkryłam coś co pozwala przespać noc w bardzo wygodnej pozycji!To specjalna poduszka firmy Motherhood, na którą mówi się również kojec do snu.

Wygląd i zastosowanie

Kojec Motherhood jest spory, kształtem przypomina literę C i można w nim leżeć w kilku pozycjach; i na boku i na plecach, jak komu wygodnie. Poduszka nie jest twarda, można podłożyć ją pod nogi, a gdy brzuszek jest już większy i zaczyna ciążyć kojec zapewni rozluźnienie i utrzyma nasz kręgosłup w przyzwoitej pozycji. Poduszka składa się z poszewki (100% bawełna) oraz miękkiego, ale stabilnego wypełnienia (poliestrowe, spełniające normy Oeko-Tex Standard). Bardzo podoba mi się kształt tego kojca, można w nim nie tylko spać, ale również siedzieć, czy karmić dziecko.

poduszka w ciąży

poduszka4

poduszka3

Ceny i mój kojec

Poduszka do snu Motherhood dostępna jest w 8 kolorach podszewki, ja wybrałam jasny róż z delikatnym białym ornamentem. Podszewkę można prać (w 30-40 stopniach w pralce), istnieje możliwość dokupienia samej podszewki za 39,99zł. Kojec Motherhood występuje w wersji standardowej (55x25x130cm za 159,00zł) oraz premium (55x25x130cm za 219,00zł). Zdecydowałam się na standardową poduszkę w obawie, że premium będzie dla mnie po prostu za duże. Kojec zapakowany jest w bardzo duże, tekturowe pudło, oraz plastikowy worek, który można zachować i późnej wozić w nim poduszkę, jeśli podróżujemy.

poduszka1

kojec motherood

Gdzie kupiłam?

Kojec Motherhood zamówiłam na stronie producenta tutaj i razem z przesyłką zapłaciłam za niego 172zł. Przesyłka przyszła do mnie w 2 dni od zamówienia (choć trochę się obawiałam, bo zamawiałam w tej firmie pierwszy raz). Takie poduszki dostępne są również w innych miejscach w internecie np. na stronie Smyka.

Opinie innych Mam

Poduszkę kupiłam kierując się właśnie opiniami innych kobiet, bardzo zadowolonych z zakupu, kojec dostaje pozytywne recenzje. W internecie dziewczyny piszą również o tańszych zamiennikach poduszki, warto poszperać, ja zdecydowałam się na oryginalną, bo ból pleców był już nie do wytrzymania i nie chciałam ryzykować.

poduszka motherhood

kojec motherhood

Polecam?

TAK! To pierwszy, świadomy zakup mnie jako przyszłej Mamy i powiem Wam, że polecam wszystkim babeczkom tak od 3 miesiąca ciąży. Większych wad nie zauważyłam, oczywiście poduszka lekko się odkształca w pewnych miejscach (na zgięciach), a poszewkę po praniu trzeba mocniej naciągać, jednakże ulga podczas snu wynagradza wszystko!

K.