Lato w pełni, a Ty nie możesz normalnie funkcjonować przez problemy z nadmiernym poceniem? Nieprzyjemny zapach? Nakupowałaś tony antyperspirantów i nic? Wiesz, że co 4 Kobietka ma problemy z poceniem, to wstydliwa sprawa. Co robić?

Twoje problemy z poceniem mogą wynikać z kilku powodów, to nie tylko gorąca pogoda wpływa na to, że się pocimy. Niektórzy jednak pocą się bardziej niż inni, w Twoim organizmie może uwięziona być woda lub możesz mieć problemy z sercem. Twój stan psychiczny np. nerwica też doprowadzają do niekomfortowych plam pod pachami. Niektóre Kobiety żalą się tylko na zwykłe, more plamy (jeśli dbają o codzienną higienę), ale co robić jeśli dbasz o higienę, a mimo to czujesz przykry zapach pod pachami? twoje problemy z poceniem nie dają Ci komfortowo żyć? Oto kobiece porady:

1. Higiena osobista – to kluczowa rola w ograniczeniu pocenia i pierwsza blokada dla gruczołów. Nie wystarczy psiknąć się antyperspirantem, czy posmarować żelem, żeby zatrzymać pot. W upalne dni powinnaś myć się pod pachami dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Obszar pach jest bardzo delikatny i łatwo go podrażnić, nie myj się żelami pod prysznic, tylko zwykłym mydłem. Polecamy np. Dove SheaButter (z masłem Shea), Dove Soft Peeling (nie martw się, nie speelinguje Ci pachy), jeśli Dove jest dla Ciebie zbyt dokuczliwe, to zostaje szare, sprawdzone mydło Biały Jeleń – ono na pewno nie podrażni Ci pachy

2. Kryształ pod pachęgdy zwykłe antyperspiranty nie dają rady udaj się do apteki po produkt specjalistyczny. Polecamy SUPER DEO firmy Reutter, to specjalny kryształ zrobiony z naturalnej skały krystalicznej, zapłacisz za niego ok. 15zł. Jak to używać? Umyj dobrze pachy, a później wilgotną pachę posmaruj dobrze tym kryształem, nie martw się, że nie pachnie – produkt jest bezzapachowy i problemy z poceniem mogą ustąpić!

Super DEO starcza na rok! Bezzapachowy kryształ na pocenie się!

3. Środki medyczne – istnieją dwa środki medyczne pod pachy Antidral i Etiaxil oraz tabletki PERSPI BLOCK, są dostępne w każdej aptece. Te produkty przeciw poceniu są naprawdę skuteczne, ale UWAGA, część dziewczyn pisze, że dostają po nich uczulenia. Gdy wetrzesz je w pachy będziesz czuła swędzenie – ale powinno być tylko chwilowe, jeśli jest nie do zniesienia i ciągłe, natychmiast umyj pachy!

W aptece kupisz specjalne preparaty, zanim zastosujesz – zobacz czy Cię nie uczulają

4. Metoda toksyny botulinowej – czyli zabieg u kosmetyczny, który polega na wstrzyknięciu (pod miejscowym znieczuleniem) substancji, która zapobiega nadmiernemu poceniu, klientki bardzo chwalą sobie ten zabieg!

5. Lady Speed Stick Żel lider w antyperspirantach, jeśli po Lady Speed Stick nadal się pocisz, to znaczy, że powinnaś zastosować którąś z powyższych metod, albo skonsultować się z lekarzem rodzinnym!

Lider w antyperspirantowym rynku – Lady Speed STICK, koniecznie W ŻELU!

A Ty? Masz jakieś sposoby na pocenie?