Masz tendencję do przetłuszczonych włosów? Jak zareagować, w co zainwestować jeśli nic nie pomaga, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdy na głowy nakładamy czapki, bądź kapelusze i nasze włosy szybciej się przetłuszczają? Czy trzeba myć włosy codziennie? Kobiece porady schowane pod czapką…

Jeśli nie chcesz, aby Twoje włosy nadmiernie się przetłuszczały:

1. Myj włosy szamponem dla dzieci np. Bambino (niestety słabo się pieni, ale efekt jest widoczny po kilku razach). Specjalna formuła tego kosmetyku sprawi, że włosy zmniejszą tendencję do przetłuszczania. Takich szamponów nie możesz używać jednak ciągle, gdyż włosy mogą nabawić się łupieżu. W związku z tym zalecanym jest, aby szamponu dla dzieci używać co 5 mycie głowy i przetłuszczone włosy powinny zniknąć.

2. Myj włosy szamponem Biały Jeleń – to szampon z serii szarych mydeł i płatków mydlanych, naturalny, przyjazny środowisku i co najważniejsze bez zbędnej chemii. Często łój na głowie jest spowodowany zbytnią ingerencją różnych środków chemicznych zawartych z popularnych szamponach do włosów.

3. Nie spłukuj szamponu, czy odżywki do włosów gorącą wodą, najlepiej, aby była dość letnia (tylko nie przesadź, żebyś nie przeziębiła głowy!). Zbyt ciepła woda spowoduje nadmierne ukrwawienie głowy, a przez to wzmożenie pracy gruczołów łojowych.

4. Na tłuste włosy działają również specjalne medykamenty, więc raz na jakiś czas warto zainwestować w kosmetyki do pielęgnacji głowy z dużą dawką siarczku selenu i pirytionianu cynku ( np.  odżywki w spreju) , takie preparaty kupisz najczęściej w aptekach. Oba wymienione składniki mają silne działanie przeciwłojotokowe.

5. Raz na jakiś czas użyj suchego szamponu. Specjalne pudry zawarte w jego składzie zaabsorbują sebum i po przeczesaniu włosów będą wyglądały na czystsze i umyte. Szuchy szampon kupisz w każdym większym sklepie z kosmetykami, czy drogerii handlowej np. Garnier Fructis Pure Volume za 18zł