Czy możliwa jest przyjaźń dwóch Kobiet? Masz psiapsiółę od serca, której zwierzasz się z wszystkiego i ufasz jej bezgranicznie? Czy Twoja Przyjaciółka może się zmienić? W internecie krąży wiele memów, czy zdjęć, które usilnie próbują powiedzieć, że przyjaźń Kobiet kończy się wtedy, gdy jedna poznaje faceta….Czy to prawda?

Wiele babskich portali, artykułów, a nawet forum twierdzi, że przyjaźń między dwiema kobietami nie jest możliwa. Dziewczyny rozpisują się, że prędzej czy później przyjaźń taka rozpada się, a jej rozkwit to lata 20+ i tak, aż do ok. 29 roku życia, wtedy Kobiety zaczynają tęsknić za czymś więcej niż zakupy, ploty i wspólne wypady do dyskoteki. Niektóre Dziewczyny twierdzą, że przez lata przyjaźniły się z kimś, a potem spotykało ich nieprzyjemne rozczarowanie typu: najlepsza przyjaciółka romansowała z moim facetem, czy obgadywała mnie tyle lat za plecami! Jeśli tak faktycznie jest, to chyba nie świadczy dobrze nie tyle o przyjaciółkach, jak o Nas jako Kobietach!

Kobiety bez przyjaciółek

Istnieje grupa Kobiet, którym nie potrzebne przyjaciółki. Taką osobę do przyklejenia się, wypłakania znajdują w mamie lub siostrze i zachowują się tak jak z przyjaciółką: wspólne problemy, spacery, a nawet pomoc finansowa. W większości taki rodzaj rodzinnej więzi jest bardziej stały niż z obcą osobą….

Kłótnia z przyjaciółką

Jeśli mamy przyjaciółkę, to najczęstszy powód jej stracenia to oczywiście kłótnia z przyjaciółką. O co kłócimy się z bliską nam osobą? Czasem zaczyna się od zwykłej głupoty, ale potem robi się niebezpiecznie, gdy Ona zaczyna wyciągać sprawy sprzed lat – to ewidentny sygnał, że nie jest warta naszego zaangażowania.

Zazdrosna przyjaciółka

Kobiety mają w sobie pierwiastek dominy i w towarzystwie każda chce błyszczeć, pokazać swój intelekt, poczucie humoru, czy umiejętności. Gorzej jeśli z zazdrością patrzy na to wszystko nasza przyjaciółka. Ale spójrzmy z inne strony – jeśli to Ty byłabyś tą szarą myszką, nie tliłoby się w Tobie jakieś ciśnienie, uczucie zazdrości o to co ma Twoja przyjaciółka?

Na co uważać?

Gdy spogląda na Twojego faceta, gdy zbyt bezpośrednio reaguje, gdy Twój mężczyzna spoufala się z przyjaciółką. Kobiety mają naturę zdobywczyń, a najlepiej przecież smakuje zakazany owoc. Uważaj też, gdy usłyszysz, ze wynosi i rozpowiada to co wydarzyło się tylko w waszym gronie, to przejaw czystej zazdrości lub uszczypliwości. Niestety człowieka poznaje się całe życie i czasem z dnia na dzień Twoja przyjaciółka może zupełnie się zmienić…

Szczypta optymizmu

Pomimo wszystko, istnieje wiele pięknych, kobiecych przyjaźni. My nie pamiętamy już czasów wojny, ale może masz babcię, która opowiadała Ci jakie wspaniałe przyjaźnie się tam zawiązywały?Masz przyjaciółkę, napisz o niej, jaka jest, dlaczego ją lubisz i czy wytrzymałabyś bez przyjaźni?