Dzisiaj nudziara prezentuje kosmetyk, który jest w naszych kosmetyczkach już od wielu sezonów. To prasowany, transparentny puder, który uważamy za jeden z najlepszych na rynku jeśli chodzi o pudry prasowane. Jakie ma zalety? Czy ma jakieś wady? Ile kosztuje?…

Dzisiaj trochę o makijażu. Ważnym elementem naszego make-upu, szczególnie w okresie jesienno-zimowym jest puder. Nie wszystkie kobiety używają tego kosmetyku, ale większość decyduje się na takie wykończenie.

Bohaterem jest puder transparentny Velvet Touch Compact Powder z IsaDory, prasowany, transparentny ( my używamy nr 10 i nie przerażajcie się, że wygląda na biały jak mąka!, Nr 10 dopasowuje się do waszego odcieniu skóry). Puder transparentny z IsaDory można faktycznie nazwać kosmetykiem, który świetnie dopełnia makijaż.

Jego niekwestionowane zalety:

1. Trwale matuje i  co ważne równo (puder matujący)

2. Zmniejsza optycznie pory – twarz wygląda jak po grafice komputerowej, jest gładka

3. Mimo, że matuje, to rozświetla ładnie cerę

4. Nawilża, bo w składzie ma glicerynę, filtry UV i witaminę C (nie ma uczucia spiętej skóry)

5. Praktycznie bezzapachowy, nieperfumowany

6. Hypoalergiczny

7. Niweluje efekt kalki na powiece (utrwala świetnie kreskę)

8. Dostępny w 8 odcieniach

Puder transparentny z IsaDory nadaje się pod różne podkłady. Dajnie stosować z podkładem z Revlona ColorStay (180 do skóry mieszanej) i puder z IsaDory dobrze współgra z podkładem z Revlona. Słyszałyśmy, że dobrze nakłada się go również na podkłady z Pupy i ArtDeco.

Kosmetyk jest godny polecenia również dlatego, że jest jedwabisty i posiada gąbeczkę do rozprowadzania, którą nawet dziewczyna mniej zaawansowana w robieniu makijażu bez problemu użyje, nie trzeba poprawiać pędzlem (i dobrze, bo wiele kobiet ma problem z nakładaniem pudru pędzlem – sypie się).  Nie zostawia plam i tuszuje niedoskonałości (szczególnie jeśli macie przebarwienia lub krostki na buzi).

Na wielki plus również samo opakowanie pudru – solidne, eleganckie, z wbudowanym lusterkiem, kompakt idealny do torebki.

Czy ten puder ma jakieś wady? (w/g opinii z wizaz.pl)

To puder niezastąpiony! Po malutkim researchu u znajomych i buszowaniu po forach internetowych odkryłyśmy, że, nie ma rzeczy idealnych i tutaj prezentujemy co kobiety piszą na minus dla naszego HITU:

– Cena może niektóre z Was odstraszyć, ok. 70zł – to niemało, ale jest to IsaDora, która trzyma się mocno na rynku. Biorąc pod uwagę skład pudru, cena mniej dziwi.

– Niektórym dziewczynom po długim czasie używania lekko ściera się gąbka (powodem może być zbyt mocne dociskanie jej do twarzy w trakcie makijażu, albo nakładanie pudru ciągle jednym i tym samym miejscem na gąbeczce – warto ją obracać, aby unikać ścierania).

– Było kilka opinii, iż używanie tego pudru bez podkładu może u niektórych lekko wysuszać twarz. My używamy go zawsze z podkładem, także tutaj nie ma problemu. Trzeba samej spróbować, bo każda z nas ma inną fakturę skóry.

– Poproś Panią w drogerii, alby dobrze dobrała odcień pudru, najlepiej idź z podkładem w torebce, pomaluj rękę i nałóż tester pudru – żebyś nie kupiła za ciemnego (bo wychodzi efekt sztuczności/maski). Jak dla nas rewelacyjny jest nr 10, bo on nie ma koloru w sumie, po prostu się dopasowuje.

Mamy nadzieję, że puder IsaDora spełni oczekiwania. Nie chciałybyśmy źle doradzić, gdyż puder to ważna rzecz, to jest tylko jedna z naszych propozycji.