Hiszpańska krew i sportowy geniusz w jednym. Założymy się, że większość kobiet miała taki czas w życiu, że umawiała się ze sportowcem, albo marzyła, żeby poznać jakiegoś przystojnego piłkarza, czy tenisistę. 

W poniedziałkowej odsłonie mężczyzna, który urzeka swoją skromnością i ciężką pracą, chociaż jest na listach najbogatszych tenisistów świata, nie obnosi się ze swoją sławą, a przy tym, ma bardzo ciekawy typ urody. Drogie Panie oto: Rafael Nadal

Rafa, bo tak mówią do niego wszyscy, jest typem gorącego południowca. Jego ciało jest atletycznie zbudowane z racji sportu jaki wykonuje, nosi dłuższe, czarne włosy, które na co dzień zaczesuje do tyłu, a podczas meczy podtrzymuje opaską. Rafael ma chłopięcy wyraz twarzy, dość głęboko osadzone brązowo-orzechowe oczy, bardzo ładne usta i kawowy kolor skóry. Nie dziwimy się dlaczego tyle dziewczyn traci głowę dla tego Pana. Poza tym Rafael jest wciąż numerem 1 w rankingu Najlepszych Tenisistów Świata, zarabia krocie, już w tym momencie jest milionerem, a ma dopiero 29 lat!.

Jaki ma styl? Ubiera się na luzie, preferuje sportowy styl nie tylko na korcie. Lubi koszulki z kołnierzykiem Lacoste (jego ulubionymi kolorami są: biały i czerwony), niebieskie jeansy i trampki. Na oficjalne uroczystości ubiera ładnie skrojone, ciemne marynarki, koszuli z długim rękawem, i lekkie szaliki. Często podkreśla, iż pochodzi ze skromnego domu i nie rozumie wydawania setek tysięcy dolarów na drogie ubrania. Ma jednak słabość do złotych zegarków Rolexa.

Rafael jest nie tylko przystojnym facetem, ale również bardzo sympatycznym człowiekiem, jego profil na Facebooku jest najczęściej odwiedzanym profilem spośród wszystkich tenisistów, ma tez najwięcej wpisów na Tweeterze. Dodatkowo, Rafael często włącza się w akcje charytatywne (szczególnie dla Tajlandii) i utrzymuje kontakt ze swoimi najwierniejszymi fanami! Jest zawsze uśmiechnięty, skromny i stara się nikomu nie odmawiać autografów (przeciwieństwo Cristiano Ronaldo:) I jak tu Go nie lubić. Na jego cześć jedno z francuskich obserwatoriów nazwało nawet jego imieniem i nazwiskiem jedną z odkrytych asteroid!

Ciekawostki o Rafaelu :

1. Zawsze wierze w to, że mogę zagrać lepiej niż do tej pory – słowa Rafaela

2. Potrafi grać i prawą i lewą ręką (ale pisze tylko prawą ręką)

3. Na profesjonalizm przeszedł w wieku 15 lat!

4. Wygrał French, U.S, Australian Open, Wimbledon i Olympic Gold Medal jako drugi mężczyzna w historii tenisa!

5. Ma 185 cm wzrostu

6. Nie pamięta kiedy pierwszy raz trzymał rakietę w ręku

7. Jego wieloletnim trenerem jest jego wujek Tony

8. Urodził się na Majorce

9. Jego tata prowadzi rodzinny biznes: restaurację na Majorce