Dzisiaj również o modzie, ale tej bardziej intymnej. Są takie rzeczy, których nie widać, bądź widać tylko częściowo, a to jednak one sprawiają, że czujemy się komfortowo i wygodnie przez cały dzień, taki produktem są właśnie rajstopy. W gąszczu wielu firm, bazarowej konkurencji i przeróżnych cen często dziewczyny mają problem ze znalezieniem swojej ulubionej firmy…Nudziara lubi dwie marki, które są przede wszystkim dość przystępne cenowo no i mają bogaty asortyment; są to firmy Gatta i Marilyn;  Marylin dzięki wysepkom w Galeriach umożlwia klientkom szybki i bezbolesny zakup produktu tak zupełnie przy okazji wyjścia ‚po chleb’. W kolekcjach jesiennych obie firmy proponują szereg różnych, fantastycznych produktów, piękne kolorowe i czarne rajstopy i wiele innych produktów, które podzielę Wam na kategorie, bo wile dziewczyn ma z tym problemy:

1. Rajstopy – tego nikomu tłumaczyć nie trzeba, przy wyborze pamiętajcie, żeby uważać na rozmiar, lepiej wziąć mniejsze, niż większe, unikniecie wtedy brzydkich marszczeń na całej nodze. Dziewczynom do 166-167 polecam kupić 2-ki. Powyżej 3-ki/4-ki w zależności od rodzaju. Przyległe rajstopy powinny mieć odrobinkę streczu, tak, żeby Wam się nie zsuwały z nóg. Dzisiejszej jesieni będę dominować rajstopy które imitują zakolanówki, czyli kończące się zworkiem za kolanami, a potem przedłużenie, które jest w zwykłym kolorze. Takie rajstopki możecie założyć do krótkiej spódnicy, najlepiej skórzanej (wybierzcie się do Pretty Girl, tam mają cudne ze wstawkami na talię za ok.89zł). Co do rajstop- cena to ok. 25,90zł. Opłaca się!

2. Leginsy – leginsy to takie grube rajstopy tylko bez stópek, czyli są jakby ucięte przed kostką. Jeansowa spódnica i leginsy to zdecydowanie ZŁY wybór, nie powinno się tak łączyć tych dwóch rzeczy. Ale czarne leginsy i plisowana spódniczka to już co innego (piękne plisowane spódnice są w New Looku w tym roku, szczególnie takie żółte). W tym sezonie modne będą leginsy imitujące lateks, po prostu lateksowe leginsy, ma je zarówno Gatta jak i Marilyn w cenach od 75,90 – 179,90 *Marilyn leginsy z wkładką modelującą pośladki, stąd taka wysoka cena, to są raczej już takie spodnie niż leginsy).

3. Pończochy – to takie rajstopy tylko tym razem ucięte za kolanami:), czyli dół na palce mają, ale nie posiadają góry, do pończoch można sobie dokupić pasy, czyli jakby szelki, które zepną Wam pończochę z majtkami, aby nie opadały. Faworytkami w tym sezonie są pończochy z Marilyna COCO Jenifer za 29,90 (imitujące lateks)

4. Zakolanówki – to samo co pończochy tylko z innego materiału, centy wahają się tutaj od 25,90 – 45,90zł (przynajmniej w Marilynie). Warto mieć na jesienne pory, ja osobiście nie przepadam i wolę pończochy, ale te z kolei są dużo cieńsze, więc wybór zależy od was:)

5. Getry – zmieniła się definicja getrów:), dzisiejsze getry to nic innego jak zakolanówki tylko bez stópek, czyli zaczynają się praktycznie w okolicach waszej kostki i kończą za kolanami. Fajnie wyglądają, gdy nałożycie je na kozaki, czy botki. Cena takiego cuda to ok 30zł za sztukę, ja osobiście mam ze 3 pary, każde do innych bucików jesiennych i są rewelacyjne, nie muszę nosić długaśnych kozaków w zimę dzięki getrom.

6. Podkolanówki i skarpetki – nie trzeba znów przedstawiać, w tym sezonie są w bardzo przystępnych cenach wahających się od 7,90 (za skarpetki klasyczne do 19,99za skarpetki z angory, czyli grubsze).

Zadbaj o dobre rajstopy, skarpetki, leginsy itp., bo pamiętajcie dziewczyny, że najszybciej wyziębiamy nasze organizmy właśnie od dołu – czyli od stóp, a to ma później nieprzyjemne konsekwencje w chorobach sezonowych np. przeziębienie, czy angina. Dodatkowo, można zaziębić również pęcherza i drogi moczowe, a to z kolei prowadzi do zapalenia, trzy dni antybiotyku i strasznego bólu – więc dbajcie o siebie szczególnie na jesień!