Retro kojarzy Nam się bardzo różnie. Cukierkowo-pastelowe kolory były bardzo modne w latach 60., gdzie swój rozkwit przeżywały spódniczki mini. Słodkie detale i jaśniutkie, pastelowe ciuszki to niedościgniony ideał tamtej dekady. W tym sezonie retro w przeważających pastelach powraca do mody. Modnymi kolorami tego nurtu będą…

…groszkowy, cytrynowy, pudrowy róż, jasny turkus i stonowana zieleń. A do tego mnóstwo fantastycznych dodatków również w cukierkowym wydaniu. Komu pasuje taki styl? Takie domy mody jak WESTWOOD, MOSCHINO, czy BYBLOS udowadniają, że cukierkowe retro pasuje i młodszym i starszym dziewczynom. Ubrania w takich kolorach będą często podkreślone baskinką, sukienki będą miały linię A, a do bluzek dopięte będą słodkie kołnierzyki z perełkami i innymi słodkim dodatkami

Ile to kosztuje?

np. Bluzka Mohito 79,99zł

np. Torebka River Island 199zł

np. Okulary Simple 300zł

np. Buty C&A 139zł

Taki kolor pastelowy jest nieinwazyjny, delikatny i stylowy. Okulary świetnie zestawią się z wiosennym, beżowym trenczem i pastelową torebką. Jeśli wolisz bardziej drapieżny look to do cukierkowej, pudrowej bluzki z takim kołnierzem jak z Mohito możesz włożyć skórzaną, rozkloszowaną spódnicę – będzie fajny kontrast. Styl retro nie musi być utrzymany w jednym tonie kolorystycznym, możesz bawić się modnymi ubraniami i zestawiać pudrowy róż z jasnym turkusem, czy nawet groszkowym.

Ile to kosztuje?

np. Sukienka gładka Troll 79,99zł

np. Torebka Simple 299zł

np. Bransoletka Accessoriaze 125zł

np. Sukienka z barokowym wzorem Top Shop 350zł

Nie lubisz cukierkowego różu? Zawsze możesz zdecydować się na ubrania retro w jaśniutki niebieski, tzw. morski. To bardzo dziewczęca stylizacja, pasuje zarówno blondynkom i dziewczynom o ciemnych włosach, jedynie rudowłose powinny omijać taki modny kolor 2013. Jeśli chcesz sprawić, żeby wszystko wyglądał bardziej w stylu retro zrób grubą kreskę na oku i podtapiruj włosy. Gdy łączysz tak różne kolory pamiętaj, że musi być jeden kolor wiodący w dodatkach i inny tylko na sukience.

Kto powiedział, że modnego pudrowego różu nie łączy się z błękitem? Jeśli zrobisz to ze smakiem i umiejętnie otrzymasz świetną i świeżą stylizację retro!