Mówią o Nim: James Dean dzisiejszych czasów, tajemniczy niczym wampir Edward, w którego wciela się na ekranie. Ekscentryczny i dzięki roli w Zmierzchu tak popularny, że nie może spokojnie przejść ulicą. Jaki jest Robert Pattison? Dlaczego to akurat ten mało znany wcześniej aktor dostał rolę w kasowym filmie stulecia? Podoba Wam się taki typ urody? Uroda:

Rober ma specyficzny typ urody i prawdopodobnie nie budzi takie zachwytu u wszystkich kobiet tak bardzo jak u fanek Edwarda Cullena ze Zmierzuch (postać, którą gra). Robert ma pociągłą twarz, zwężającą się od kości policzkowych aż do brody i wysokie czoło.

Jego znakiem charakterystycznym są mocne, czarne, obfite brwi głęboko osadzone, brązowe oczy i włosy. Włosy Roberta Pattisona to zdecydowany nieład na głowie i podejrzewamy, że chyba nie artystyczny, bo Pattison sam przyznaje, że rzadko uczęszcza do fryzjera i kosmetyczki. Włosy Roberta mają kolor ciemno-brązowy, a w słońcu wpadają podobno nawet w kasztan (to jego naturalny kolor).

Rob ma dość wąskie usta i bladą karnację – to był jeden z jego atutów w castingu na postać Edwarda Cullena. Jest wysokim mężczyzną, ma 1.85m wzrostu i podobno dość duże dłonie.

Styl:

Na co dzień Robert Pattison nie wyróżnia się z tłumu, przynajmniej próbuje. Lubi wygodne niebieskie jeansy, zwykłe T-shirty, koszule w kratkę (upodobał sobie szczególnie te czerwone) i czapeczki z daszkiem. Jego styl ubierania jest dość niechlujny, często zakłada stare buty, jego ciuchy są czymś poplamione, ubrudzone, mimo to Domenico Dolce i Stephano Gabbana okrzyknęli go najlepiej ubranym facetem w stylu nowoczesnym!

Kariera:

Tak naprawdę kariera Roba rozpoczyna się w momencie Zmierzchu, podobno zrobił duże wrażenie swoją urodą przede wszystkim, pasowało do roli wampira. Wcześniej zagrał epizod w Harrym Potterze. Zmierzch okazał się wielkim, kinowym sukcesem, a Pattison trafił do serc płci pięknej. Podczas przerw w Zmierzchu zagrał w filmie Woda dla słoni i Uwodziciel. Dzisiaj szał na nazwisko Pattison powoli ucicha, chociaż nadal ma masy fanek na całym świecie.

Ciekawostki:

1. Świetnie gra na gitarze i pianinie

2. jego ulubionym aktorem jest Jack Nicholson

3. Zagrał w Targowisku Próżności, ale jego rola została wycięta przed premierą.

4. Jego tata sprzedaje samochody

5. Zaprosił obsesyjnego fana na obiad, gdy miał zły dzień

6. Pochodzi z Londynu

7. Nauczył się jeździć samochodem podczas planu Zmierzchu