Nie przepadasz za gotowaniem, ale chciałabyś przygotować coś smacznego na weekend? Jeśli lubisz ryby to ten przepis na sałatkę będzie pasował jak ulał! Oto pyszna sałatka z tuńczyka, błyskawiczna i bardzo pożywna! Do jej zrobienia będziesz potrzebowała:

Produkty:

1. Woreczek ryżu (najlepiej Uncle Ben’s Basmati, długoziarnisty)

2. Jedną puszkę tuńczyka w sosie własnym

3. Pęczek świeżego szczypiorku

4. Majonez (polecamy Majonez Kielecki, bo jest lekko ostry w smaku)

5. Puszkę kukurydzy

Przygotowanie:

Sałatka z tuńczyka jest banalnie prosta i nie wymaga mozolnego krojenia wielu składników. Aby ją przygotować wykonaj następujące czynności:

1. Przygotuj średniej wielkości garnek i ugotuj ryż. Ryż gotuje się ok. 10 minut, aż zmięknie. Gdy będzie już ugotowany przełóż napęczniały woreczek na sitko i niech stygnie

2. Posiekaj drobno szczypiorek, jeśli lubisz ostrzejsze smaki w sałatkach możesz skroić 1/4 małej cebulki jako dodatek oprócz szczypiorku

3. Gdy ryż będzie już chłodny przesyp go do ładnej miski i do ryżu dodaj całą puszkę kukurydzy ( wcześniej wylej sok z kukurydzy, nie może znaleźć się w sałatce)

4. Do ryżu i kukurydzy dodaj posiekany szczypiorek

5. Na samym końcu dodaj całą puszkę tuńczyka w sosie własnym (zanim wsypiesz go do sałatki, otwórz puszkę i widelcem rozgniataj kawałki tuńczyka, tak, aby połączyły się z sosem własnym)

6. Sałatkę posól i popieprz według własnego uznania!

*Pamiętaj, że duża ilość soli ma zły wpływ na Twoje serduszko, jeśli chcesz, aby sałatka była słona zastąp zwykłą sól kuchenną substytutem np. solą morską, musisz mieć do niej jakiś młynek, bo sól morka ma bardzo grube oczka i nie byłaby dobra w naszej sałatce z tuńczyka nie zmielona)!

Taka sałatka z tuńczyka to bardzo prosty przepis, który nie wymaga dużo Twojego zaangażowania. Tę sałatkę wykonasz w ok. 20 minut! Jeśli chcesz, żeby Twoja sałatka wyglądała pięknie przystrój ją czymś zielonym, mile widziana natka pietruszki

Zielona natka pietruszki neutralizuje nieświeży oddech, jedz jej sporo! W aptekach można kupić sobie tabletki pietruszkowe, które zadziałają lepiej niż guma miętowa!