Dzisiaj będzie trochę sentymentalnie, przyjrzymy się portretom samotnych, polskich mężczyzn i odpowiemy sobie na pytanie, czy jest szansa na to, że samotny mężczyzna może okazać się bratnią duszą, dobrym człowiekiem i wspaniałym kochankiem? A może mężczyźni z reguły są samotni, bo czegoś im brakuje? Nie potrafią się adaptować, czy po prostu ciężko z nimi wytrzymać?

Samotność doskwiera każdemu. I bycie singlem w pewnym wieku ma wiele zalet, ale po pewnym czasie każdy z Nas chce czuć się kochany, adorowany, bezpieczny. Ludzie szukają kogoś kto wypełniłby ich czas, pośmiał się z nimi, czy po prostu był obok. Czy życie ma sens, gdy przychodzi się do pustego mieszkania? Ma, do czasu. Nasuwa się w takim razie pytanie: dlaczego tak wielu mężczyzn jest samotnych (o kobietach nie wspominając, ale to temat na oddzielny artykuł). Co sprawia, że nie mogą się odnaleźć w dzisiejszej rzeczywistości?

Mężczyzn samotnych można podzielić na pewne grupy, z których dużą stanowią Ci, którzy swoje życie poświęcili pracy i to z nią się przyjaźnią, sypiają, żyją. Grupa pracoholików rzadko wychodzi wieczorami, lubi markowe ubrania i dobre samochody, ale raczej dla własnej wygody niż tzw. pokazówki. Facet pracoholik próbuje stworzyć relację z kobietą i dużo Pań akceptuje taki związek przez wzgląd na wygodę późniejszego życia, ale niestety w takim związku brak jest bliskości i kobieta po pewnym czasie zaczyna odczuwać doskwierającą samotność.

Ale samotny mężczyzna to również ten z wyboru. Jest samotny, bo jest hedonistą. Lubi bawić się kobietami i raczej określamy go mianem ‚sam’, a nie ‚samotny’. Taki człowiek bawi się naszymi uczuciami, nie rzadko nas wykorzystuje, mami, że źle mu samemu, ale po czasie przeskoczy na kolejny kwiatek. Czy to prawdziwy mężczyzna? Oczywiście, że nie! Oby żadna z Was nie spotkała takiego typa!

Mężczyzna jest czasem sam przez sytuację życiową. To grono zasilają rozwodnicy i wdowcy. Ci pierwsi sparzeni niepowodzeniem pierwszego małżeństwa boją się zwyczajnie wiązać z kimś na stałe, bojąc się interesowności. Wdowcy z kolei to mężczyźni, którzy porównują nową kobietę ze swoją żoną, często wciąż zakochani w swojej żonie, która już odeszła, ciężko jest im znaleźć sobie miejsce na ziemi. Takiego mężczyznę często kupuje się w pakiecie z dzieciakami, dla jednych Pań to żaden problem, inne nie chcą wiązać się samotnymi ojcami.

Samotny mężczyzna to również grupa typów podejrzanych, to tzw. samotnicy, nie są pracoholikami, ale też nie przepadają za imprezami. Tacy mężczyźni mają swój świat i często nie chcą w nim kobiety. Trzeba wspomnieć, że w tej grupie zdarzają się również predatorzy, źli ludzie i trzeba bardzo uważać, szczególnie na nowo poznanych facetów w internecie!