Moda na wampiry przyszła razem z amerykańskim fenomenem książki ZMIERZCH, która opowiada o wielkiej miłości wampira do śmiertelniczki i walce wampirów z wilkołakami. 

Zaraz po Zmierzchu przyszedł czas na serial Pamiętniki Wampirów, w którym dwaj bracia robią zamęt w niewielkim mieście w USA. Dzisiaj wybieramy najseksowniejszego wampira 2013. Który z tych Panów zasługuje na ten Kobiecy tytuł? Pierwszym zimnokrwistym, seksownym wampirem jest…

EDWARD CULLEN

…oczywiście najlepiej znany facet z kręgu zimnokrwistych Edward Cullen (Robert Pattinson). Edward jest przystojnym wampirem, ma miedziany kolor włosów,dar czytania w myślach i jest bardzo szybki. Urodził się jako Edward Masen, gdy w trakcie I Wojny Światowej zachorował na grypę Hiszpankę i umierał w bólach jego lekarz Carlisle Cullen skrócił jego cierpienia i ugryzł go w szyję. Edward stał się wampirem i razem z dr Carlislem i jego rodziną wampirów mieszka w Forks! Ten seksowny facet jest tajemniczy, ma ogromną wiedzę i chce zapewnić Belli-śmiertelniczce bezpieczeństwo. Sam Robert Pattison twierdził, że postać Edwarda budzi w nim mieszane uczucia…

CARLISLE CULLEN

Cierpliwy i z wielkimi pokładami rozsądku wampir (Peter Facinelli). Te trzydziestoletni wampir wpada w oko, bo to nie tylko seksowny facet, ale również inteligentny lekarz. Ma głębokie oczy, szczupłą sylwetkę i idealnie uczesane włosy. Jako jedyny nie wierzy w potępienie rodziny Cullenów. Wampiry ze Zmierzchu dużo uczą się od Carlisla.

JASPER HALE

Ten przystojny wampir kontroluje ludzkie emocje, jest nieokiełznany i ciężko mu po przejściu na wegetarianizm. Jackson Rathbone, czyli aktor odgrywający postać Jasper przyznaje w wywiadach, że Jasper to jego ulubiona postać, skomplikowana i uczuciowa. Jest wysoki, ma blond włosy i przeszywające spojrzenie, bardzo zadbany wampir!

EMMET CULLEN

Lubisz napakowanych facetów? Emmet Cullen jest najsilniejszym wampirem, co ciekawe, wiele Kobiet przyznaje, że umówiłoby się na randkę właśnie z Kellanem Lutzem odgrywającym postać Emmeta. Emmet ma również wielkie poczucie humoru za co jest uwielbiamy przez inne wampiry!

STEPHAN SALVATORE

Stephan Salvatore to ten dobry brat i wampir, wysoki szatyn, który stara się nie żywić ludzką krwią. Jest tajemniczy i spokojny, nie chce wchodzić nikomu w drogę, przeżył wielką miłość. Stephan szuka swojej drogi jest typem samotnika. W rolę tego przystojnego wampira wcielił się seksowny facet i na dodatek Polak! z pochodzenia Paul Wesley (Wasilewski), który umie mówić po polsku!

DAMON SALVATORE

Dominant, o przenikliwym niebieskookim spojrzeniu, ten zły brat, lub zabawę i pikanterię, ale wbrew pozorom również przeżywa sercowe rozterki. To taki bad boy w wersji wampirzej. Ian Somerhalder odgrywający postać Damona to bardzo seksowny facet, ciacho nie z tej Ziemi!

Który z wampirów podoba Ci się najbardziej?