Kochamy seriale i nie wstydźmy się tego, bo Nasi panowie też lubią czasem spojrzeć. Jakie są ulubione kobiece seriale? Wolimy kino amerykańskie, czy dobrą, polską klasykę? Dzisiaj pierwsza odsłona fajnych kobiecych seriali, który Nas zrelaksują i lekko odprężą, oto TOP 10 kobiecych seriali:

1. GOSSIP GIRL – PLOTKARA

To serial o bananowej młodzieży z najbardziej prestiżowej i bogatej dzielnicy Nowego Jorku. Młodzież żyje bardzo lekko, korzysta z pieniędzy rodziców, bawi się do białego rana, wydaje mnóstwo pieniędzy na parę trampek od najlepszych projektantów. Robi się nudo…i tutaj właśnie wkracza tytułowa bohaterka filmu, plotkara, której nazwiska nie poznajemy, wiemy tylko, że należy do śmietanki bananowej młodzieży i na swoim blogu opisuje wszystkie szczegóły, nawet te pikantne z życia jej znajomych. Dzięki temu zwykłe dziewczyny mogą dowiedzieć się co dzieje się za zamkniętymi drzwiami nie zawsze perfekcyjnego świata.

2. GOTOWE NA WSZYSTKO

Na przedmieściach jednego z amerykańskich miast życie biegnie powoli i leniwie, po samobójstwie jednej z pięciu przyjaciółek, cztery pozostałe próbują dowiedzieć się co tak naprawdę się wydarzyło…Późniejsze perypetie mieszkanek Wisteria Lane są czasem zabawne, czasem tragiczne, ale zawsze bardzo kolorowe i wciągające. Portrety różnych kobiet, temperamentów i amerykański high life to wielkie atuty tego babskiego serialu.

3. SŁODKIE KŁAMSTWEKA – PRETTY LITTLE LIARS

Cztery nastolatki, szczęśliwe, piękne i młode i nagle jedna z nich ginie w niewyjaśnionych okolicznościach! Rok po incydencie pozostałe koleżanki zaczynają dostawać wiadomości zza grobu. Jaką, straszliwą tajemnicę ukrywają dziewczyny?

4. CHIRURDZY

Perypetie młodych lekarzy z wielkiego szpitala w Seattle. Jedni dopiero zaczną swe kariery, inni są już doświadczonymi lekarzami. Życie prywatne głównych bohaterów miesza się z zawodowym. Dodatkowym atutem serialu są ciekawe przypadki medyczne, które były również wizytówką kolejnego serialu Dr. House. Oba z nich to popularne w USA seriale nie tylko dla płci pięknej.

5. PAMIĘTNIKI WAMPIRÓW

Do Mystic Falls po półtora wieku wracają bracia Salvatore, Stephan i Damon. Obaj bracia mają wiele tajemnic, nie tylko są wampirami, ale również mają kilka tajemnic, które czekają na odkrycie przez zwykłych mieszkańców amerykańskiego miasteczka.

6. CZYSTA KREW – TRUE BLOOD

Co to za pomysł na serial! Po dwóch latach od wynalezienia przez Japończyków syntetycznej krwi, ujawniają się wampiry i próbują koegzystować z ludźmi, są tutaj zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy tego stylu życia. Ale czy syntetyczna krew powstrzyma wampiry od kąsania ludzi? W tle wątek miłosny…

7. POGODA NA MIŁOŚĆ – ONE TREE HILL

Historia dwóch przyrodnich braci, Nathana – szkolnej gwiazdy koszykówki, playboya oraz cichego i spokojnego Lucasa, wychowywanego tylko przez matkę, mimo początkowej walki chłopcy szybko uświadamiają sobie, że mają dużo wspólnego. Serial doczekał się wielu sezonów!To świetny kobiecy serial!

8. BRZYDULA BETTY

Nieśmiała dziewczyna z prowincji wkracza w świat wielkiej mody i stylu. Czeka tutaj na nią syn właściciela wielkiej korporacji modowej, u którego zatrudnia się jako sekretarka…Czy z brzydkiego kaczątka wyrośnie łabędź? Serial miał tak dobrą oglądalność, że na całym świecie powstawały Brzydule Betty. Polska też miała swoją: Julię Kamińską.

9. NA WSPÓLNEJ

Polski serial, który obchodzi już swoją 10 rocznicę! To perypetie grupy przyjaciół wychowanych w domu dziecka, którzy mieszkają na jednym osiedlu. Przez lata przewinęła się przez serial spora grupa polskich aktorów i aktorek, Ci najwierniejsi zostali i ich losy są codziennie śledzone przez tysiące Polek.

10. PRAWO AGATY

Miała być polska wersja Alle McBeal, ale wyszło coś spokojniejszego. Głowna bohaterka jest wziętą warszawską prawniczką i pracuje w kancelarii swojego kolegi ze studiów Leszka. Pomimo, że oboje mają się ku sobie, niestety nie jest im chyba pisane bycie razem…

To nasze dzisiejsze TOP 10, ale to dopiero 1 odsłona, bo seriale można wymieniać i wymieniać, dzięki Bogu, że są, bo chyba zupełnie zwariowałybyśmy w dzisiejszych czasach!

 

F&LS