Shia Labeouf to amerykańskie ciacho przed trzydziestką. Spory o jego typ urody trwają do dziś, jednym Kobietom się bardzo podoba, inne uznają go za jednego z bardzo przeciętnych amantów amerykańskiego szklanego ekranu.

Shia nie jest bardzo wysoki, ma ok. 175 cm wzrostu, ma okrągłą twarz i dość okazały nos. Dodatkiem są tutaj ciemne, krzaczaste brwi, ciemno niebieskie oczy i zarost. Shia sam przyznaje, że nie przepada za goleniem i tak ostatnimi czasu można go zobaczyć na ulicach Los Angeles w bardziej okazałym zaroście, a nawet brodzie! Shia nie lubi się również opalać, przepada natomiast za fast foodami do czego się oficjalnie przyznaje. Do jego ulubionych należą KFC i Taco Bell (słynie z buritos i tortilli).

Shia lubi dośc luźny styl ubierania się, to typ przeciwny do wygładzonych i dbających o siebie aktorów z Hollywood. Shia często zakłada koszulę w kratkę, zwykłe jeansy i trampki, albo tak jak tutaj na zdjęciu bluzę z sieciowki, spodnie rurki i duże, czarne okulary. Niezbyt więc dba o opinię najseksowniejszego aktora młodego pokolenia.

Shia to chłopak z Kalifornii, typowy jedynak, wychowywany przez matkę (rodzice są po rozwodzie) w Los Angeles. Karierę tego chłopaka można by nazwać typowym amerykańskim snem. Zawsze miał ciągotki do sceny, szczególnie upodobał sobie stand-upy po kawiarniach (rozbawiał publiczność, opowiadał żarty, był komikiem), pewnego dnia zakomunikował matce, że chce zostać aktorem, a ta zaaprobowała pomysł. Shia znalazł podobno agenta w książce telefonicznej i bardzo szybko spodobała się jeg0 uroda. Niektórzy zarzucają mu brak aktorskiego zacięcia i talentu, ale Shia prze do przodu, a przełomem w jego karierze był film Transformers, gdzie zagrał u boku Megan Fox.

Z ciekawostek o tym seksownym facecie:

1. Imię ma po dziadku, który też był komikiem

2. Razem ze znajomymi robi krótkie filmy

3. Gra na perkusji

4. Dostał się na Yale University, ale nie podjął nauki

5. Jego najlepszym przyjacielem w latach dojrzewania był aktor Bo Barrett

6. Jako małe dziecko przebierał się z rodzicami (był clownem) i sprzedawali hot dogi

7. Jest Żydem

8. Jego mama była  tancerką w balecie