Jeden z pięćdziesięciu najprzystojniejszych aktorów świata, zdobywa serca kobiet swoją australijską urodą, żywiołowym temperamentem i seksownym akcentem. Dzisiaj w naszym kąciku najseksowniejszych facetów Simon Baker, czyli surfer z Australii, który na co dzień gra postać tajemniczego mentalisty, seksownego i skomplikowanego charakteru…

Uroda:

Tego Simonowi nie można odmówić. To typowy australijski surfer, ma piękne lazurowo-niebieskie oczy, brzoskwiniową cerę, lekko uniesione brwi jedno-dniowy zarost. Simon ma dość jasne oprawy twarzy i lekko różowe usta. Simona wyróżnia również lekko wysunięte kości policzkowe i małe uszy. Rzeczą charakterystyczną Simona są cudowne, miękkie, falowane włosy. Simon przyznaje, że ma świadomość, że to jego znak rozpoznawczy i dba  swoją fryzurę nie tylko w domu, ale również korzysta z zabiegów fryzjerskich. Jego blond włosy i niebieskie oczy tworzą niesamowicie urodziwe połączenie.

Simon to bez dwóch zdań CIACHO!

Charakter:

Simon jest wbrew pozorom bardzo nieśmiałym człowiekiem, często się zawstydza i czerwieni. Dodatkowo, jest człowiekiem bardzo rodzinnym i kocha dzieci, udziela się charytatywnie.

Aktorstwo:

Zawsze marzył o karierze aktora, grywał w różnych teatrach, chociaż jego mama (nauczycielka aktorstwa) nie wróżyła mu kariery. Nie mogąc wystarczająco przebić się w Australii, zdecydował o imigracji do USA i ta decyzja odmieniła jego życie! Los uśmiechnął się do seksownego australijczyka, gdy ten dostał rolę w serialu Mentalista bijącym obecnie rekordy popularności w Ameryce. Simon świetnie wciela się w postać Patricka Jane’a, jest bardzo przekonujący i wspaniale wygląda w garniturach i kamizelkach!

Ciekawostki

1. W poczekalni na lotnisku kobieta poprosiła go, aby zrobił zdjęci jej i jej synkowi, ten był bardzo zmęczony i powiedział, że nie ma ochoty robić sobie zdjęć z fanami, kobiet na to ,,Nie znam Pana, ja tylko chciałam, aby Pan zrobił zdjęcie mi i mojemu dziecku:)”. Historię opowiedział w jednym z amerykańskich talkshow:)

2. Ten seksowny aktor z wykształcenia jest murarzem

3. Zna się dobrze z Nicole Kidman i Naomi Watts

4. Jego siostra jest lekarzem

5. Ma wspaniały australijski akcent mimo, że w Mentaliście udaje akcent amerykański.