Moda na skórzane spódnice trwa w najlepsze, a może dopiero się zacznie, bo na wiosnę 2014 największe domu mody propagują właśnie taki look!

Nudziara lubi najnowsze trendy w modzie i dzisiaj bierze FOCUS na skórzaną spódnicę z Dee Zee! Niecodziennie kroje i kolory, taka modna spódnica podpasuje do większości stylizacji. Z czym ją zakładać i czy nie bać się długości ,,za kolano”, na którą decydują się sporo starsze panie?

Moda i historia…

Moda na skórę pojawia się i znika, skóra to jeden z pierwszych materiałów ,,modowych”, nawet nasi przodkowie wyprawiali skóry, żeby się w nie ubrać. Kultową stała się już w latach 30. skórzana kurtka tzw. pilotka.

kurtka

Kurtka pilotka, która była świetnym wabikiem na Kobiety:)

Czterdzieści lat później subkultura punków upodobała sobie skórę tak bardzo, że materiał zaczęto kojarzyć z rebelią i buntem. Yves Saint Laurent szybko podłapał szał na skórę i w kolekcjach z lat 60. pełno jej na paryskich wybiegach mody! Wraz z narodzinami stylu Grunge w latach 80. moda na skórę już na stałe zagościła na wielkie wybiegi, w tym materiale kochały się takie domy mody jak Chanel, czy Versace.

skórzana spódnica

Adrianna Lima w skórzano-lateksowej sesji

Obecnie, skórę niejako ,,wskrzeszały” tacy giganci jak Phillip Lim, Balmain, Saint Laurent, Rick Owens i oczywiście Alexander McQueen!

Skórzana spódnica z DeeZee

Zastanawiasz się, gdzie w tym sezonie dostać już skórzaną, modna spódnicę? Nudziara znalazła takie w Dee Zee! Niektóre są w stylu dawnego Chanel, inne krótsze i bardziej sexy. Zobaczmy najciekawsze modele już za 99zł!:

skirt

Spódnica Dee Zee w dawnym stylu Chanel, rozkloszowana i za kolano. Będzie HIT na wiosnę! fot. Dee Zee

skirt1

Krótka nie tylko dla nastolatek! Eksponuj nogi, taka spódnica Cię wydłuży!fot. Dee Zee

skirt2

Suwaki nadal bardzo in vogue! fot. Dee Zee

Przekonałaś się? Skórzane spódnice są śliczne!

Photo credit: San Diego Air & Space Museum Archives / Foter.com

Photo credit: stilettobootlover_83 / Foter.com / CC BY-ND

the Spring 13 runways of designers like Phillip Lim, Balmain, Saint Laurent, Rick Owens, and Alexander McQueen.