Sezon na spódnice nie kończy się z ostatnimi promykami letniego słońca! To właśnie ta pora kiedy możemy zaszaleć zakładając modne spódnice za kolano. Projektanci właśnie przekonali się zupełnie do tego stylu i w sieciówkach znajdziesz pełno takich spódnic!

Co ona w sobie ma?

Spódnica za kolano łagodzi obyczaje! Jak ona to robi? Po prostu, pasuje i młodym kobitkom dopiero rozpoczynającym swoją podróż modową, tym starszym, które mają trochę inny styl, a nawet dużo starszym dodając im uroku osobistego! Spódnica za kolano świeciła swoje sukcesy na najnowszym London Fashion Week, zakochał się w niej Dom Mody Michael Kors.

spódnica w kolano

zdjęcia: Zara/Mat.prasowe

Jak nosić?

Spódnica za kolano w tym sezonie to nie jeden model. Znajdziesz tutaj spódnicę mocno rozkloszowaną lub zupełnie przeciwną, ołówkową. Do każdej z nich powinnaś zakładać inne zestawy ubraniowe.

spódnica1

zdjęcia: Zara/Mat.prasowe

Rady stylisty jak nosić spódnicę za kolano:

[list_style_star]

  • Siła kontrastu – spódnice za kolano lubią się z dzianinowymi swetrami w stylu oversize. W tym sezonie MUST HAVE będą swetry w odcieniach stali i szarości pasujące do każdej spódnicy!
  • Uważaj na dłuższe marynarki! Spódnica za kolano lekko nie wydłuża nóg, a dłuższa marynarka może tylko spotęgować ten nieporządany efekt!
  • Botki – aby wydłużyć lekko figurę styliści doradzają, aby do spódnic tego typu zakładać botki. Jeśli jesteś wysoka możesz kupić sobie niskie buciki, Kobitkom niższym nudziara poleca botki na klockowym obcasie (szpilka już wychodzi z mody…)[/list_style_star]

spódnica4

zdjęcia: Zara/Mat.prasowe

Kolory tego sezonu

Najmodniejszymi kolorami tego sezonu będą szarości i stal, ale goni je również modny kolor ciemnego granatu i czerni. Odważniejsze klientki mogą zdecydować się na błyszczące spódnice ze wzorzystymi, nieregularnymi mazami na całej spódnicy. Dodatkowo, z mody nie wychodzi również pliska i spódnice za kolano plisowane to kolejna podpowiedź dla Ciebie.

spódnica3

zdjęcia: Zara/Mat.prasowe

…Jeśli decydujesz się na tego typu spódnicę to pamiętaj, że lubi się raczej z krótkimi kurteczkami lub płaszczykami bardzo długimi, chodzi o to, aby Twoja garderoba wierzchnia nie była krótsza niż spódnica!

 Masz już taką kieckę? Jak Ci się podoba ten rodzaj spódnic?