Swoboda, awangarda i bogate wzornictwo to modernistyczna Bohema, czyli tak zwana cyganeria artystyczna, która w modzie obecna jest od wielu lat! Ten styl boho w tym sezonie wyjątkowo rzuca się w oczy w jednej ze stolic zagranicznej mody…

…w Londynie, nie można nie zauważyć na ulicach inspiracji cyganerią. Lekkie tkaniny w kolorach kości słoniowej, połączone z bogatym wzornictwem kolorowym i tym wpadającym w odcienie brązu, buty na rzemykach, albo z dużą ilością pasków na klockowym obcasie lub koturnie i dodatki, gdzie dominują piórka i kamyczki. Wszystko sprawia wrażenie niefrasobliwości i nieładu, ale to tylko pozory styl bohemy w modzie jest wyjątkowo sprytnie przemyślany i w dzisiejszym świecie artystyczna cyganeria łączy się z hipisowskim luzem.

Buty w stylu boho, brąz, frędzle i korkowe koturny kupisz w New Look 120zł

Jakie ciuchy charakteryzują styl boho?

Długie, wzorzyste spódnice (czasem falbaniaste), futerkowe kamizeli i bluzki, kolorowe tuniki, duże brązowe pasy, frędzle, skórzane buty, a nawet pompony.

Portmonetka w stylu cyganerii artystycznej dostępna w New Look 25zł

Kto kocha te styl?

Taki styl kochają również gwiazdy Hollywood!

Prekursorką luźnego stylu artystycznej Bohemy była bez dwóch zdań Kate Moss, a jej koleżanki modelki szybko podłapały, że wygodę można łączyć dzięki temu z modą. W USA do Kate Moss dołączyły takie gwiazdy jak Sienna Miller, czy siostry Olsen. W modzie zaczęło funkcjonować sformułowanie styl boho i tak pozostało do dziś. Ciekawostką jest fakt, że styl boho powstawał w XIX wieku i kojarzony był z biednymi kręgami artystycznymi (literaci, muzycy, aktorzy). Jego rozwój w zmienionej formie nastąpił w latach 60. wieku XX, gdy nastąpi rozkwit stylu hippie.

Styl boho modny w tym sezonie!

Oj tak! Największe sieciówki wracają do artystycznej Bohemy prezentując kolekcje z luźnymi materiałami, wzorami i denimem. Bohema lubi łączyć odcienie kości słoniowej z jeansem, w takich propozycjach wyspecjalizował się przede wszystkim New Look, zobaczmy stylizacje z najnowszej kolekcji wiosna-lato w New Look: