Nudziara znów zagląa do słynnych Domów Mody i tym razem pod lupę bierzemy Valentino, które szczególnie często zakładają gwiazdy wielkiego formatu! Jakie jest Valentino w sezonie wiosna-lato 2013? Co takiego ma TA sukienka?

Maria Grazia Chiuri i Pierpaolo Piccoli, czyli czołowi projektanci Valentino nie przestają zaskakiwać. W swoim pokazie Valentino Wiosna 2013 Couture  rzucają rękawiczkę wszystkim, którzy twierdzili, że organza i tiul wyszły z mody. Wręcz przeciwnie! Warstwa po warstwie zwiewnych materiałów ubarwionych kwiatami, motylami i ptakami to kwintesencja looku Valentino. Co ciekawe, w wielu znanych sieciówkach pojawiły się w tym sezonie elementy tiulowe, co pokazuje, że projektanci z całego świata mają oczy skierowane właśnie w stronę największych dyktatorów mody i stylu!

Wszystko z Pokazu Valentino Wiosna Couture 2013 szyte było ręcznie i poświęcono aż 850 godzi! Kolekcja inspirowana była motywami ogrodu, w który ma przyciągać, pachnieć, ale nie być zbyt duszącym. Słynny Dom Mody stawia również na dodatki w postaci koralików, koronek, haftów. Wszystko jest eteryczne i zwiewne. Najnowsze trendy w modzie od Valentino to kolor czerwony, czyli klasyka tej marki, ale dochodzą do głosu również elementy kości słoniowej, nieśmiertelnej czerni przyozdobionej srebrem. Ważnym motywem modowym wiosny u Valentino są gipiury oraz motyw peleryny doszytej do kreacji. Projektanci inspirowali się XIX Wenecją. Jak wyglądają trendy od mistrzowskiego Domu Mody i gdzie szukać podobnych, ale dużo tańszych kreacji?

1. KRWISTA CZERWIEŃ

Zwiewne warstwy szyfonów i tiulów to częsty element kreacji. Dekolt jest w tym sezonie dobrze wyeksponowany. Sukienka wykończona jest koronkową gipiurą. Sukienki Valentino, z peleryną inspirowane są Wenecją XIX wieku. Klasyka według Valentio to gorsetowata góra i rozkloszowany dół.  HITEM! jest arstwowana, organzowa sukienka Valentino z ręcznie wyszywanym, regularnym wzorem, romantyczna i przepiękna! Wszystkie w kolorze krwistej czerwieni.

2. KOŚĆ SŁONIOWA

Zwiewna, szyfonowa, eteryczna – taka jest Kobieta widziana oczami projektantów z Domu Mody Valentino. W jednej linii z krwistą czerwienią stoi niewinna kość słoniowa!Kość Słoniowa znów stylizowana jest u Valentino na IXI weneckie trendy w modzie, główne skrzypce gra tutaj modna peleryna. Peleryna gra również ważną rolę jako wierzchnie okrycie tiulowej sukienki w kolorze kości słoniowej…

3. W WERSJI CLASSIC

Czarne, asymetryczne sukienki z koronkowymi wstawkami to trzeci prąd w tej kolekcji. Najnowsze trendy w modzie ewaluują z bardzo sztampowych do pasujących na każą okazję!Klasyka od Valentino to znaczy długa sukienka Valentino z koronką i sukienka z asymetrycznym dołem 100% styl Valentino!