Zbliżają się Święta Wielkanocne 2013, czas rodzinny, chociaż trochę za krótki! Niestety Święta to w zdecydowanej większości czas napięć i lekkich sporów rodzinnych typu: do której rodziny idziemy? Dlaczego w pierwszy dzień do Twojej rodziny, a nie do mojej? Teściowa nie chce ustąpić? Mama marudzi? Oto rady nudzi@ry jak nie zwariować i umieć postawić na swoim!

Dla osób starszych Święta to głównie czas spędzony w kuchni, przy pysznych potrawach i wypiekach, ale dla młodych małżeństw Święta to czasem nie lada zmora! To właśnie wtedy pojawiają się problemy rodzinne i może dojść awantury, a przecież kłótnia małżeńska i to młodych ludzi jest rzeczą niszczącą, a nie budującą! Ale cóż począć na problemy z teściową, gdy tamta uparła się, żebyście przyszli do niej, a Twoja Mama też nie daje za wygraną i chce, żebyście w Pierwszy Dzień Świąt zawitali u Twoich rodziców!? Oto Nasze Rady:

1. Złoty Środek

Jeśli obie ze stron upierają się przy swoim, atmosfera robi się gęsta, a mąż stoi między młotem, a kowadłem to zorganizuj małe przyjęcie u Was w domu. Nieważne, czy mieszkasz w 30 metrach, czy masz piękny dom. Zorganizowanie Świąt nie musi być tak drogie jak Ci się wydaje! Zaproś gości po południem, zapowiedz, że będą zimne przekąski (powinni się domyślić, żeby obiad zjeść w swoim domu), możesz skorzystać z ofert cateringowych (wcale nie są takie złe!). Drugi dzień możesz teraz spędzić sam na sam z mężem w swoim domu!

2. Holiday Inn

Znajdźcie jakieś Last Minute i w drogę! Powiedz rodzinie, że jesteście z mężem przemęczeni, potrzebujecie trochę odpoczynku, że to będzie wybawieniem. Jeśli stać Was na wycieczkę to nie wahajcie się i lećcie! Rodzice trochę pomarudzą, ale awanturą się nie skończy!

3. Plan jednoroczny

W roku wypadają tak naprawdę dwa ważne Święta: Święta Wielkanocne 2013 i Święta Bożego Narodzenia 2013. Podzielcie dni wcześniej, ustalcie, że na Wielkanoc Pierwszy Dzień spędzacie u teściów i odwrotnie na Wigilię. To samo zapowiedzcie rodzicom.

4. Mocno przy swoim

Pamiętaj, że jak nauczysz tak będziesz miała. Bądź asertywna, zrezygnuj z empatii. Bądź stanowcza i lekko oficjalna, nie daj sobą pomiatać i wywierać presji, bo raz ustąpisz, a potem na głowę Ci wejdą! Niechaj Święta Wielkanocne 2013 się zaczną w zgodzie!