Grrrrr, szminka czerwona to sam seks, Kobiety od wieków kuszą swoimi krwisto-czerwonymi ustami i to jedna z metod, która działa zawsze na wyobraźnię mężczyzn. W tym sezonie stawiamy na mocną czerwień, taką wampirzą, zdecydowaną i głęboką. Wśród gąszczu szminek proponujemy kilka godnych polecenia. Oto lista czerwonych intrygantek, czyli szminki w natarciu:

Zanim nałożysz, pamiętaj, że szminka czerwona w tak intensywnym kolorze może sprawiać problemy, więc kieruj się kilkoma poradami:

1. Nie używaj podkładu, czy pudru jako bazy pod szminkę, gdyż makijaż sprawia wtedy wrażenie ciężkiego, a szminka czerwona może się zważyć (po prostu omijaj usta przy robieniu makijażu), wybieraj raczej szminki, które dłużej się trzymają.

2. Przy tak zdecydowanych kolorach zrezygnuj z obrysu ust konturówką, wyjątek stanowią dziewczyny o bardzo wąskich ustach

3. Aby utrzymać trwałość ust wystarczy kilka razy mocno zacisnąć usta, sprawdzonym sposobem jest również pomalowanie ust i wsadzenie i szybkie wyciągnięcie kciuka z buzi – nadmiar szminki zostaje wtedy na palcu, a nie na zębach!

4. Pamiętaj, że ostre kolory mają to do siebie, że muszą być nałożone idealnie, nawet w kącikach ust!, lepiej więc, abyś zrobiła to pędzelkiem niż samą szminką.

Główne bohaterki:

Lasting Finish By Kate, RIMMEL, numer 10 by Kate Moss w cenie 20zł

ROUGE EDITION, Rouge Jet Set, BOURJOIS, numer 13 w cenie 40zł

Pomadka DESIGN Rosetto, COLLISTAR, numer  11 w cenie 85zł

ROUGE ALLURE Passion od CHANEL, numer 104 w cenie 148zł

Deluxe Shine Gloss Stylo, FLORMAR, numer D34 w cenie 18zł

Matte Lipstick, MAC, kolor: Lady Danger w cenie 79zł

Szminka czerwona Slim Gel, INGLOT numer 44 w cenie 26zł

Pomadka do ust MISS, PUPA numer 500 w cenie 60zł

Szminka czerwona Super Lustrous, REVLON, numer 029 Red Laquer w cenie 30zł

Soft Sensation, ASTOR, numer 060, w cenie 27zł

Balsam koloryzujący Chubby Stick, CLINIQUE numer 11, w cenie 69zł