Patrząc jednym okiem na ulice dużych metropolii, a drugim na Fashion TV nudziara zaobserwowała nowy trend w makijażu – to właśnie szminka w  kolorze jeżynowym.

W tym sezonie mają ją praktycznie wszystkie liczące się na rynku firmy kosmetyczne, oczywiście odcień różni się trochę od siebie, ale trend jest w sumie jeden. Jaki makijaż nałożyć do tak intensywnej barwy szminki? Czy stosować dodatkowo konturówkę? Może taki sam lakier do paznokci?…

Oto zasady w makijażu, jeśli podoba Ci się szminka w kolorze jeżynowym:

1. Twarz musi być dość dobrze rozświetlona, aby dodać twarzy takiego efektu można zainwestować w cienie z drobinkami (my jesteśmy zakochane w cieniach z Pupy, szczególnie Cappucino nr 2) oraz stosować rozświetlające podkłady (np. Second Skin Foundation od  Max Factor, Natural Lirene, Light! Biotherm i wiele, wiele innych). Chodzi mniej więcej o taki efekt jak widzicie tutaj, podkład doskonale zlewa się z twarzą, która jest dość dobrze rozświetlona. Na tym zdjęciu makijażysta poszedł w naturalność i na usta nałożył lekko widoczną szminkę w kolorze różnaym. Przy nakładaniu świetlistego podkładu pamiętać należy, aby użyć korektora pod oczy (żeby twarz nie miała wyrazu ospałej). Pamiętajcie,  żeby nie zbyt podkreślać wasze brwi, bo zbyt czarne brwi będą wyglądały nieciekawie z takim makijażem – tutaj podstawą ma być szminka.

2. Na policzki nakładamy róż – nie może to być róż bardzo różowy, przy jeżynowej szmince dobrze jest stosować chłodne odcienie różu. Najlepiej wpadający w brąz, lekka brzoskwinia, beż – blondynki – nie bójcie się używać takiego różu, jeśli będzie stonowany to Was nie postarzy. Takiego różu używa często Jennifer Aniston, była żona Brada Pitta, która często eksperymentuje z różnymi rodzajami makijażu.

3. Główna bohaterka dzisiejszego artykułu – jeżynowa szminka, pasuje i brunetkom i blondynkom z tym, że brunetki mogą sobie pozwolić na mocniejsze malowanie się szminką przez aplikację bezpośrednią, podczas gdy blondynki powinny zainwestować w jakiś pędzelek, tak tylko żeby musnąć usta, oczywiście możecie to samo zrobić opuszkami palców i przeciągnąć wszystko na koniec bezbarwnym błyszczykiem. Gdzie znajdziecie takie szminki i w jakich cenach?

– L’Oreal Paris, Colour Riche Rouge Caresse za ok. 40zł

– Maybelline, Colour Sensational Plum, ok. 25zł

– Lancome, z serii L’Absolu Rouge, kolor Midnight Roses, ok.125zł

– Rimmel, Hydra Renew nr 200, ok.23zł

4. Czy mogę stosować lakier o podobnym odcieniu? Zdecydowanie odradzamy ten krok, lakier o podobnym odcieniu da efekt odwrotny do zamierzonego jeśli szminka w kolorze jeżynowym będzie na ustach: będziecie wyglądać zbyt strojnie, szczególnie tyczy się to blondynek o jasnej karnacji, dziewczyny o ciemniejszych włosach mogą w sumie zaszaleć z takim trickiem.