Cześć Kochane!

Jak tapirować włosy? Tapira, to fryzura, która cieszyła się wielką popularnością w latach 80.tych i 90.tych, później słuch o niej zaginął, choć często wracała na wybiegach mody, aż znów cieszy się dość dużą popularnością. Ja, lubię mieć lekko podtapirowane włosy, wyglądają wtedy na bardziej gęste, objęte i oczywiście zdrowsze. Chciałabym napisać Wam kilka słów na temat tapirowania włosów, zasad tapirowania i przede wszystkim zaprosić na filmik, w którym pokazuję moją metodę na tapirowanie włosów.

Czy to zdrowe?

Tapirowanie włosów nie należy do najzdrowszych metod układania włosów, dzieje się tak dlatego, że grzebień przeciąga się w kierunku przeciwnym do tego jak rośnie Twój włos. Zbyt intensywne przeciąganie włosa w ten sposób może spowodować jego kruszenie, choć jeśli robisz to z umiarem nic złego z Twoimi włosami nie powinno się stać.

Jaki grzebień?

Specjalny grzebień do tapirowania włosów nie różni się bardzo od tego, którym można te włosy przeczesać. Jedyną różnicą pomiędzy nimi jest po prostu szpikulec, którym możesz sobie odgarniać te włosy. Ja używam zwykłego grzebyka z gęstymi, ale małymi ząbkami. Taki grzebień kupisz w Rossmanie od 3,50 do 10zł

jak tapirować włosy

Jak tapirować?

W zależności od tego jaki efekt chcesz uzyskać można tapirować dwojako:

  • Samą nasadę włosa – często tapiruje się tak włosy do koków. Ja tapiruję właśnie głównie nasadę włosa, bo chcę, żeby tylko ta część włosów podniosła mi się do góry.
  • Całe pasmo włosa – fryzurka będzie wtedy dość duża, okazała.

W tapirowaniu ważne jest, żeby po prostu przejeżdżać grzebieniem w kierunku przeciwnym do wzrostu Twoich włosów, czyli jednym słowem grzebieniem w dół:) Im mocniej tapirujesz, tym okazalsza fryzurka. Pamiętaj, że każdy kosmyk dobrze natapirowany będzie stał do góry. Po wytapirowaniu kosmka włosów po prostu go przygładź tym samym grzebykiem!

[success] Jeśli chcesz, żeby tapirowane włosy trzymały się dłużej, przy każdym paśmie spryskaj je lakierem przed tapirowaniem. Po zakończeniu fryzurki utrwal je lakierem i przesusz suszarką – suche włosy! [/success]

Oto jak zrobić tapirę – szybką i trwałą:)