Zastanawiasz się nad zakupem termoloków? Gorące wałki wydają się świetnym rozwiązaniem, ale czy na pewno będziesz zadwolona z zakupu? Jak nakładać termoloki? Jaki się nimi obsługiwać i co polecają fryzjerzy zanim nałoży się na włosy termoloki?

Każda z nas marzy o ,,hollywoodzkich” lokach, takich, które nie wyglądałby na robione lokówką, czy papilotami! Mowa tutaj nie o bardzo skręconych włosach np. fryzura afro, ale o łagodnych, modnych, grubych lokach, które chaotycznie opadają na ramiona. Taki efekt Hollywoodzkiej gwiazdy możesz osiągnąć dzięki termolokom.

Jak nakładać termoloki?

[dropcap_green] 1 [/dropcap_green] Przygotowanie włosów – Twoje włosy powinny być suche, ale dobrze wzięte na piankę do włosów. Jeśli robisz termoloki od razu po kąpieli, to nałóż piankę na wilgotne włosy, wysusz, a później nakładaj termoloki. Włosy nie powinny być obciążone po kąpieli olejkami (np. arganowym), bo mogą się niezbyt zakręcić lub utrzymać tylko 2-3 godziny!

[info]W trakcie nawijania nie wkładaj pasemek włosów pomiędzy szparkę ceramiczną, tylko nawijaj na cały wałek! Wałki termiczne grzeją się aż na jednym wałku, lub wszystkich zobaczysz, że czerwona kropka zmienia się na białą. Jeśli producent nie daje takiego gadżetu to grzej wałki ok 10-25 minut. Po każdym wałku wyciągniętym zamykaj pokrywę. [/info]

[dropcap_green] 2[/dropcap_green]Podziel włosy– to najważniejszy element układanki. Jeśli nie podzielisz odpowiednio włosów nie uzyskasz efektu hollywoodzkiej fryzury. Włosy muszą być podzielone na 4 części. Najpierw zaczesz przód do góry, zwiń go i na razie zepnij klipsem. Wtedy uzyskasz dwie części po bokach, wyodrębnij jeszcze jedną część – z tyłu. Teraz nawijaj po kolei – najpierw boczne włosy (na loki średniej wielkości), później tył (na loki najgrubsze), a na koniec przód, górę, którą wcześniej złapałaś klipsem (na najcieńsze termoloki). Nawijaj pasmami i spinaj dobrze białym klipsem

[dropcap_green] 3 [/dropcap_green]Oczekiwanie – teraz poczekaj od 15 do 30 minut, możesz w tym czasie zrobić sobie makijaż. Gdy poczujesz, że wałki nie dają już ciepła ściągnij już je. Teraz nie bój się, że zniszczysz – przeczesz fryzurę palcami (nie grzebieniem!). Fryzura po termolokach będzie bardzo ,,duża”, ale po godzince włosy troszkę opadną, więc spokojnie.

jak nakładać termoloki

Termoloki Babyliss

Ile to się trzyma?

Efekt hot rollersów nie utrzyma się tyle co lokówka! Musisz mieć świadomość, że to fryzura na 1 dzień (góra 2), ale na drugi dzień włosy nie są już tak skręcone. Rezultat jest świetny, ale jednodniowy…

Jest kilka firm na rynku sprzedających termoloki, ale chyba w internecie najlepsze opinie mają wałki termiczne Babyliss (ok. 220zł)