Nie ma bardziej toksycznej miłości w świecie showbiznesu niż związek słynnej piosenkarki pop Rihanny i piosenkarza Chrisa Browna. Czym się objawia toksyczny związek?

Para przeżywała kiedyś bardzo szczęśliwy okres, byli zakochani, bogaci, młodzi jednak awanturnicza i agresywna natura Chrisa dała znać bardzo szybko…Jak unikać takich facetów, czy rozpoznam taki typ mężczyzny? Czy faktycznie kobiety trwają w związkach toksycznych z miłości…

Odpowiedzmy dziś na pytanie, czy można jakoś rozpoznać ludzką naturę na świeżym etapie randkowania ze sobą? I jak rozpoznać, że wpadłam w sidła toksycznego związku? Oto czego powinnaś się wystrzegać:

1. Podczas spotkania zdarza mu się często stukać systematycznie w stół, potrząsać kolanem, czy zaciskać ręce. Tzw. body language, czyli język ciała powie Ci o Twoim partnerze więcej niż to co mówi do Ciebie. Taka systematyczna ruchowość może być oznaką nerwowego charakter.

2. Podnosi na Ciebie głos. Różnie bywa, czasem kłótnia o jakąś drobnostkę kończy się wielką awanturą, zaobserwuj jak się wtedy zachowuje, czy krzyczy na Ciebie, czy wpada w furię. Czasem warto kogoś wyprowadzić dobrze z równowagi, żeby go rozszyfrować.

3. Jeśli uderzył Cię raz i obiecuje, że już nigdy to się nie powtórzy – pakuj się i UCIEKAJ, facet, który uderzył kobietę raz uderzy ponownie, po miesiącu, roku, czy dziesięciu latach, ale uderzy.

4. W sytuacjach stresowych nie panuje nad sobą. Jak to w życiu, raz na wozie, raz pod wozem, gdy dochodzi do sytuacji stresowej np. problemy finansowe, zamiast na sucho, spokojnie i bez emocji ustalić co dalej, wpada w szał – to bardzo zły znak!

5. Odwraca się za innymi, w trakcie spotkania pisze SMSyto nie tylko brak szacunku do Ciebie, ale również znak, że gdy się zaangażujesz On będzie nadal tak postępował, a Ty zakochana już nie uciekniesz z jego pułapki, to już toksyczny związek.

6. Robi Ci wyrzuty o wszystko – nie rozumie, że masz również własne życie, przyjaciół. Gdy się zaangażujesz prędzej, czy później odetnie Cię od wszystkich znajomych.

7. Pod pretekstem ochrony i zapewnienia bezpieczeństwa – ograniczy Twoją przestrzeń życiową, będziecie jeść tam gdzie On chce, chodzić na basen, bo On tak chce, robić wszystko pod jego dyktando.

8. Sprawi, że będziesz czuła się winna nawet w najmniej ważnej sytuacji, będziesz się mu ze wszystkiego tłumaczyła, bo będziesz myślała, że tak trzeba (tak naprawdę już na tym etapie kobieta jest po uszy w toksycznym związku i podświadomie boi się przeciwstawić).

9. Zabroni Ci samej wychodzić, będzie sprawdzał Twoje konta, telefon, wszystko – aby Cię kontrolować w 100%

10. Sprawi, że dla niego zmienisz swój styl, wizerunek, przefarbujesz włosy, zmienisz kolor szminki, lub w ogóle garderobę i sposób ubierania

11. Uzależni Cię od siebie finansowo – to największy problem Polek i toksycznego związku, kobieta nie wie jak zrezygnować ze związku, bo facet uzależnił ją od siebie finansowo. Myśli, że sobie nie poradzi, nawet jeśli kalkuluje w głowie nijak jej nie wychodzi, że poradzi sobie finansowo bez niego.

Kobieto, toksyczny związek Cię zniszczy, będziesz czuła się coraz gorzej, ale mimo to będziesz w tym tkwiła. Jeśli, któraś z Was paliła lub pali papierosy to wie jak działa uzależnienie, mimo, że ma świadomość, że to jest złe brie jeszcze bardziej. Pamiętajcie, że taki toksyczny związek można zakończyć, możecie się uwolnić, zawsze jest jakieś wyjście! Najlepiej jednakże, dać sobie spokój tylko wtedy, gdy dostrzegasz jakieś niepokojące sygnały – na świcie jest tylu facetów, zawsze znajdzie się inny!