Dzisiaj kolejny pretendent do tytułu najseksowniejszego faceta na szklanym ekranie. Wiele z Was do listy tych najlepszych dodaje jeszcze Jasona Stathama, Co kręci kobiety w facetach typu macho? Co sprawia, że tyle kobiet kocha się w umięśnionym aktorze?

Przystojny aktor Jason- czyli nowoczesnego bohatera kina akcji, znanego z takich filmów jak Transoprter, Przekręt, Angielska, Robota, Blitz, Adrenalina i wiele innych filmów, gdzie dużo się dzieje.

Już bez oglądania filmów z Jasonen, gdy spojrzymy na jego fotkę, to stwierdzić możemy,  że to typowy twardziel. Jason jest bardzo dobrze zbudowany, ma orzechowe oczy i ciemniejsze włosy, ma ok. 175 cm wzrostu, trenował wiele wschodnich sztuk walki jak również kickboxing, capoeirę, boks jak również skoki do wody i pływanie. Podobno niewiele zabrakło do mistrzostwa w tajskim boskie, ale Jason Statham ostatecznie zrezygnował ze sportu i postawił na karierę aktorską. Jason nie jest tylko aktorem, jest również modelem, promuje kilka znanych marek ubraniowych, a nawet perfum. Co ciekawe, Jason kiedyś dorabiał sprzedając podrobione perfumy i sztuczną biżuterię.

Kolejną przynętą na kobiety, oprócz fantastycznego ciała, może być jego typowo brytyjski akcent; Jason wychował się w Londynie w dzielnicy Sydenham, która nie słynęła z dobrej sławy. Podobno Jason Statham był od zawsze dość pewny siebie i miał duże poczucie humoru. Prywatnie przyjaźni się z innym twardzielem Vinem Dieselem.

Dodatkowym atutem jest styl ubierania brytyjskiego gwiazdora. Jason Statham lubi dość obcisłe, czarne podkoszulki podkreślające jego rzeźbę ciała, do tego zakłada często czarne, modne skóry i klasyczne, niebieskie jeansy. Na uroczyste premiery woli zakładać czarne garnitury z rozpiętymi krawatami lub muszkami, co jest potwierdzeniem jego stylu macho. Jason często nosi również duże, czarne okulary przeciwsłoneczne. W wywiadach przyznaje, że dość często utożsamia się z bohaterami, których gra w swoich filmach.

Jak przystało na rasowego faceta Jason lubi szybkie samochody, ma ich całą kolekcję, z której najcieplej wypowiada się o Porsche , Mercedesach i Audi.

Prywatnie Statham jest związany z aktorką i supermodelką Rosie Huntington-Whitely (o ponad 20 lat młodszą od niego), nie mają dzieci. Rosie sama przyznaje, że nie mają dużo czasu dla siebie i ponieważ oboje pracują w branży rozrywkowej i więcej czasu schodzi im na dbanie o siebie niż o pielęgnowanie związku. Ale póki co chyba dobrze się dogadują…