Victoria Beckham, czyli american dream w wydaniu brytyjskim. Jak prosta dziewczyna z hrabstwa Hertfordshire w Anglii została ikoną mody i na stałe zapisała się na kartach historii muzyki rozrywkowej? Czy małżeństwo z Davidem Beckhamem pomogło Victorii zaistnieć bardziej niż pozostałym dziewczynom ze Spice Girls?…

Młodość i casting, który zmienił życie!

Victoria Beckham z domu Adams pochodzi z Anglii z dość biednej rodziny. Jej tata był elektronikiem i jedynym żywicielem rodziny, a mama gospodynią domową. Victoria była przeciętną uczennicą, ale bardzo sprawną tancerką i zawsze słynęła z dobrego gustu. Drzwi do wielkiej kariery otworzył jej casting do nowo tworzonego zespoły Spice Girls. Szukano dziewczyn różnych, przebojowych, młodych i charakternych. Victoria od razu spodobała się producentom, jej styl ubierania, zamiłowanie do niebotycznych szpilek i skóry szybko sprawiły, że Victoria otrzymała pseudonim Posh Spice (ang. szykowny).

Sukces Spice Girls był olbrzymi, stworzono produkt, który zawładną Europą i USA, wszystkie podśpiewywałyśmy hit Wannabe! Spice Girls wydały 3 płyty i 12 singli, nakręciły również film dokumentalny o swojej trasie koncertowej, zespół rozpadł się w 2000 roku, ale Victoria nie dała za wygraną i nagrała dwie solowe płyty z Virgin Records, które sprzedały się w niezłym nakładzie, choć krytycy nie wróżyli Victorii wielkiej solowej kariery!

Jak Victoria poznała Davida?

Nie był to przypadek! Na pomysł związku piosenkarki ze znanym piłkarzem wpadł manager grupy Simon Fuller! Powiedział Victorii, że to właśnie ją widziałby u boku jakiejś gwiazdy futbolu, co miało zapewnić większe zainteresowanie Spice Girls. Wybór padł na młodego Beckhama, w 1997r. Fuller przedstawił Victorii Davida i para zaczęła spotykać się jako produkt marketingowy. Szybko jednak okazało się, że pasują do siebie i dobrze się dogadują!

Od sztucznych piersi do ikony stylu

Victoria Beckham miała w swojej karierze kilka potknięć, np. silikonowy biust, którego zresztą szybko się pozbyła! Tak jak szybko zapomniano o jej dość słabej karierze solowej tak szybko zauważono jej talent do projektowania ubrań. Z pomocą męża parze udało się stworzyć imperium modowe i perfumeryjne, a dodatkowo przytulne gniazdko z czwórką dzieci! Jak oni to robią?! Ta historia Victorii Beckham będzie zawsze kojarzyć nam się z american dream mimo, że w wydaniu brytyjskim, która z nas nie marzy o takim życiu!?