Moda na vintage styl jest zawsze jakby z boku, ale obecna. Każda z Nas ma pewnie w szafie coś z tamtej epoki i w zestawieniu z nowoczesności wcale nie wypada to tak blado. Dzisiaj pokażemy kilka modnych ubrań właśnie w stylu retro, które zapewne miałyście w swoich garderobach. Ile to kosztuje? Z czym zestawiać? I czy w dobrym guście jest zakładać coś co było modne kilka sezonów temu?

Top Shop wiedzie prym jeśli chodzi o sieciówki, które proponuj w swoich kolekcjach ubrania w vintage styl, rzeczy te nie są w odległych epok, powiedzmy, że tutaj definicja vintage to schyłek lat 80. oraz kolorowe lata 90. My, Polki szczególnie dobrze pamiętamy ten czas, bo nagle w sklepach pojawiło się mnóstwo towarów i materiałów, co ciekawe moda stała się trochę jakby mniej kolorowa, nastały czasy skór, totalna dominacja jeansu, no i motywy militarne (moro i zgniła zieleń).

Pamiętacie modę na takie jeansowe kurki? A jeans z domieszką skóry lub zmieszany ze stylem morro? To bardzo charakterystyczne modne ubrania dla Polski lat 90., przy okazji nosiło się dłuższe włosy, wielkie torby, szpilki z ostrymi noskami. W tych ubraniach zamknięte są również nasze wspomnienia, wiele relacji międzyludzkich, pamiętacie posiadówki na ławkach z sąsiadkami? Pożyczanie szklanki cukru, czy chmary dzieciaków bawiących się przed blokami w klasy? Trochę tęskno za tym urokliwym czasem…

Z czym to zestawiać vintage styl?

Żeby uniknąć posądzenia o staroświeckość, ubrania w stylu vintage lat 90. dobrze jest zestawiać z czymś bardzo nowoczesnym i intensywnym kolorystycznie. Dobrym pomysłem jest np. turkusowy, bardzo soczysty sweterek z Top Shop (190zł), z czarnymi rurkami (200zł)i bardzo modnymi w nadchodzącym sezonie kowbojkami (250zł). Na taką nowoczesność zarzuciłyśmy nasz skórzany, czarno-biały bezrękawnik vintage.