Cześć Kochane!

Wracam często myślami do mojego ślubu, choć było to już dawno temu nadal nie mogę przeżyć dość nieprofesjonalnego podejścia kosmetyczki to zabiegu opalania natryskowego na jaki dałam się namówić. Choć, efekt poprawiłam i na samym ślubie nikt się nie zorientował, że jeszcze dzień wcześniej wyglądałam jak pomarańcza, ale to wydarzenie stało się dla mnie przestrogą przed chodzeniem do salonów kosmetycznych.

Postanowiłam zrobić mały research, popytać trochę lekarzy i profesjonalistów i przygotować taki artykuł o 3 rzeczach, które mogą stanowić rodzaj czerwonego światełka, które powinno się urodzić w Waszej głowie jeśli stoicie przed decyzją o odwiedzeniu tej, czy inne kosmetyczki.

Na co zwracać uwagę?

Żeby Twoja wizyta u kosmetyczki nie skończyła się płaczem, oto co mogę poradzić:

[dropcap_empty] 1 [/dropcap_empty] REGULOWANIE BRWI PĘSETĄ – jeśli kosmetyczka usilnie namawia Cię na wosk, którym idealnie wyreguluje Ci brwi zastanów się, czy nie idzie przypadkiem na łatwiznę. Mimo, że regulowanie brwi pęsetą boli i jest to nieprzyjemne, to wosk na dłuższą metę może wyrządzić Ci więcej złego niż dobrego. Łuk brwiowy również posiada własne mięśnie, a regularne stosowanie wosku w tej okolicy tylko te mięśnie osłabia, po kilku latach efekt opadającego łuku brwiowego gwarantowany!

[dropcap_empty] 2 [/dropcap_empty] AIRBRUSH, opalanie natryskowe – piękna, opalona skóra w 30 minut, która z nas o tym nie marzy? W Polsce coraz popularniejsze staje się opalanie natryskowe, które nazywa się airbrush, kosmetyczka za pomocą specjalnej mgiełki rozprowadza produkt, który po 12 godzinach daje efekt finalny w cudnej, złotej opaleniźnie. Tyle jeśli chodzi o teorię. Ja sama miałam do czynienia z nieprofesjonalną kosmetyczką, która nie dość, że doradziła mi zbyt ciemny odcień airbrusha, to na dodatek mgiełka niesamowicie nieładie pachniała. Oto na co powinnaś zwracać uwagę przy wybieraniu gabinetu kosmetycznego na opalanie natryskowe:

  • Peeling ciała – ciało do zabiegu powinno być odpowiednio przygotowane, poddane peelingowi. Jeśli gabinet proponuje peeling przed zbiegiem to znaczy, że dba o klienta.
  • Zero depilacji – pani powinna Cię powiadomić, że 12 godzin po zabiegu nie można się depilować, ani KĄPAĆ
  • Wazelina – w miejsca szczególnie narażone na żółknięcie tj. łokcie, kolana i paznokcie powinna zostać nałożona wazelina
  • Odzież ochronna – jednorazowe kapcie i czepek to znak, że salon wie co robi!

[dropcap_empty] 3 [/dropcap_empty] KLAMRA NA WRASTAJĄCY PAZNOKIEĆ przykre, ale czasem konieczne. Twój paznokieć może zacząć wrastać w wał paznokciowy z wielu powodów np. genetyka, za ciasne obuwie, czy niewystarczająca pielęgnacja stóp; wszystko to prowadzi to tego, że paznokieć (szczególnie dużego palca) może zacząć wrastać w wał, przebić go i zakażenie gotowe! Kiedyś, jedyną metodą było usunięcie chirurgiczne paznokcia, teraz można założyć po prostu klamrę na wrastający paznokieć w gabinecie kosmetycznym. Na co zwrócić uwagę, żeby wizyta u kosmetyczki nie okazała się koszmarem?[list_style_success]

  • Dyplom/Uprawnienia – sprawdź, czy taka osoba ma kwalifikacje potwierdzone jakimś dyplomem, wiem, że czasem dyplom nie jest do niczego potrzebny, ale tutaj liczy się wiedza medyczna!
  • Odpowiednie przycięcie – krzycz, jeśli kosmetyczka zamierza obciąć Ci po prostu wrastającego paznokcia. Nieszczęśnik odrośnie i ze zdwojoną siłą zacznie napierać znów na wał. W tym zabiegu liczy się odpowiednie przycięcie rogów paznokcia, a nie obcinanie całego!

Wizyta u kosmetyczki to relaksujący i wyczekiwany moment dla wielu z nas, pamiętajcie jednak Kochane, że nie wszystkie kosmetyczki siedzą tam z pasji i powołania, więc trzeba pilnować, bo tutaj chodzi o wasze zdrowie i dobre samopoczucie![/list_style_success]

zdjęcie: KAPiF