Dzisiejszy post nie będzie niczego polecał, ani ganił. Dziś nudziara opisze pewien, specyficzny rodzaj dziewczyn…romantyczki, chaotyczne, zabiegane, singielki i mężatki, często z dozą słomianego zapału, ale cudowne, urocze i wciąż marzące. Jeśli jesteś jedną z nich – ten post jest właśnie dla Ciebie.

Kim jest romantyczka? Czy to dziewczyna, która czyta kultowe już Harlekiny i myśli o niebieskich migdałach? Raczej nie, dzisiejsze romantyczki to dziewczyny, które lubią pójść na zakupy, podczas których obok chleba i masła w koszyku znajdzie się jeszcze jakaś zapachowa świeca…

Poznamy je na ulicach po różowych i czerwonych szminkach na ustach, czasem jakich delikatnych broszkach, z książką w torebce, to uczestniczki życia wirtualnego, które lubią przeglądać dawnych chłopaków na portalach społecznościowych, są zakochane bez pamięci w perfumach, na co dzień pracują w branżach, które nie mają nic wspólnego z romantyzmem, lub wychowują swoje małe pociechy, lubią cukierkowe kolory, słodki zapach perfum, są w tym samym czasie dość otwarte, tolerancyjne i pewne siebie.

Współczesna romantyczka to już nie marzycielka, to dziewczyna, która stoi twardo na ziemi, a zapomina się tylko wieczorami, w zaciszu własnego domku. To pod koniec osoba dość liberalna w sferach intymnych, marząca o pożądaniu, uniesieniach, idzie z kimś do łóżka tylko wtedy, gdy myśli, że kocha, czuje motylki w brzuchu i jest zauroczona (to, że później dzieje się inaczej, to przecież już nie wina romantyzmu, ale szarej, smutnej niejako rzeczywistości). Jeśli któraś z Was jest romantyczką to na pewno potrzebuje dekoracji do domu, które pozwolą przenieść się w bajkowy, jesienny krajobraz.

Nudziara wieczorami lubi sobie zapalić świeczki, które można znaleźć wszędzie np. w Tesco na hali. Supermarket wychodzi teraz do konsumentów z produktami Tesco Home – mają całą masę wspaniałych rzeczy; od zapachowych świec, przez pałeczki i kadzidełka, aż do różnokolorowych dzbanów, w które można wsadzać suszki również specjalnie skomponowane i powkładane w piękne folie. I to w bardzo atrakcyjnych cenach! Nudziarze osobiście najbardziej podobają się suszki z liści w kolorach brązowo-złotych, które wkładamy to takiego okrągłego dzbanuszka, jakby lepionego z gliny. Jeśli chcesz, aby Twoje mieszkanie nabrało romantycznego charakteru potrzebujesz ok. 30-50zł. W tym momencie na naszym biurku pali się zapachowa świeczka w takim szklanym prostokątnym opakowaniu właśnie z Tesco w kolorze pomarańczowym, ma przyjemny zapach jabłka i cynamonu (zamykamy oczy i widzimy piękną, polską jesień). Bardzo fajną świecę zapachową, w szklanym opakowaniu można kupić również w Biedronce. Zdziwione? Nazywa się LaRissa, o zapachu owoców leśnych!

Romantyczki to dziewczyny, które lubią również pisać wiersze (może któraś z was pochwali się twórczością)…

Pewnie, dziewczyny, które dotarły do końca tego artykułu znalazły pewne cechy, które czynią z nich romantyczne, dusze, w tym bezdusznym świcie romantyzm nie jest w cenie, więc do niejako towar deficytowy,  a idąc za tym tropem – wyjątkowy i chcemy, żebyście tak się czuły – piękne i wyjątkowe, zawsze!