Czy wiesz, że codziennie tracisz, aż do 100 włosów! Suszenie, 4 pory roku, słabe i napakowane chemią kosmetyki – to wszystko sprawia, że nasze zdrowe niegdyś włosy obumierają i wypadają! Jak zapobiec wypadaniu włosów? Jakie preparaty stosować i czy to normalne, że szczotka…

…potrafi wyczesać garść włosów! Jak temu zapobiec? Lekarz, naturalne składniki, a może coś jeszcze?

Co jest normalne, a kiedy sprawy wymykają się spod kontroli?

100 włosów dziennie, co wizualnie daje niewielką garstkę to przeciętna norma, można oczywiście ograniczyć wypadania włosów, ale gdy zauważysz, że pod prysznicem zostaje dużo więcej niż maleńki pukiel, lub zmniejszyła się ich objętość odwiedź dermatologa zamiast hematologa! Wiele kobiet, gdy zaczyna gubić włosy boi się najgorszego, ale najczęściej to problemy ze skórą. Dobrze jest też skonsultować się z dietetykiem, bo ok. 70% problemów z wypadaniem włosów ma przyczyny w złej diecie!

Czego brakuje moim włosom?

Włosy są żywe, więc potrzebują takich witamin jak i Ty sama! Unikanie w diecie protein i tłuszczów (niestety) powoduje wypadanie włosów! Włosy kochają witaminę B, a w szczególności biotynę (B27) jak również witaminę D, która wpływa na ich wzrost…

Powrót do natury

Lekarze biją na alarm, że kosmetyki do włosów są teraz napakowane chemią i substancjami, które tylko pozornie sprawiają, że włosy są lśniące. Wiele fryzjerek poleca powrót do natury. Substancją od wieków stosowaną przez Chinki, które mają tak lśniące włosy jest MELASA, produkt uboczny przy produkcji cukru spożywczego! Pytaj o nią lub produkty z nią w aptekach.

Innym bardzo skutecznym preparatem przeciw wypadaniu włosów jest olejek kokosowy, który obecny jest w mlecznych maseczkach do włosów. Czy wiesz, że kobiety z Indonezji robią sobie płukanki z mleczka kokosowego, aby wzmocnić włosy?

Odżywianie się też ma wpływ

Może to dziwnie brzmieć, ale wypadanie włosów w dużej mierze grozi Kobietom na dietach! Gdy nie dostarczasz swojemu organizmowi składników odżywczych włosy się buntują i zapadają w sen! Co jeść, aby mieć zdrowe włosy? Produkty zawierające zdrowe tłuszcze i oleje włączając omega-3 i kwasy tłuszczowe, wszystko to jest obecne w : rybach (sardynki, makrele i łososie), orzechach, nasionach winogron i pestkach moreli.

Badania z krwi

Jeśli twoje włosy źle wyglądają, a wypadanie włosów jest dla Ciebie koszmarem – zrób badania na tarczycę, bo możesz mieć właśnie z nią problemy!

A jakie Ty masz sposoby na wypadanie włosów?