Dzisiaj zmieniamy trochę stery i wpływamy na głębsze wody. Ostatnio, zupełnie przypadkiem natrafiłyśmy na forum dla zdradzonych Kobiet, nawet nie miałyśmy pojęcia ile negatywnych aspektów niesie ze sobą zdrada.

Nigdy nie zdradzałyśmy, ani nie byłyśmy zdradzone, ale to co przeczytałyśmy uświadomiło Nam, że jest to tak wielkie cierpienie, że warto organizować takie fora, pisać artykuły, nie tylko w celu pocieszenia już zdradzonych, ale przede wszystkim w celach podtrzymania na duchu, bo czasem takie rozczarowanie może skończyć się wielką tragedią…

Mówią, że zdrada niejedno ma imię…Guzik prawda! Zdrada to zawsze zdrada, jak by jej nie nazywać, jest ohydnym i samolubnym aktem. Nie mogłyśmy uwierzyć jak wielkie cierpienie przechodzą kobiety zdradzone, jak kotłuje się ich dusza, co czują i dlaczego tak często porywają się na własne życie.

Jedna z bohaterek opisuje, że narzeczony zdradził ją na miesiąc przed ślubem i to z miłością z lat licealnych, gdy pojechał na spotkanie klasowe po latach. Szydło z worka wyszło prędzej niż się spodziewał, bo okazało się, że jakiś serdeczny kumpel szepnął słówko przyszłej Pannie Młodej i dobrze, że szepnął, bo ślub został odwołany, a Pan Młody przepędzony w te migi z ich wspólnego mieszkania. Niestety, dziewczyna (lat 27) nie może sobie z tym poradzić, nie śpi w nocy, płacze, z nikim nie rozmawia, sporadycznie odwiedza tylko internet, ma myśli samobójcze!

Gdzie szukać pomocy? W takim beznadziejnym przypadku, gdy kobieta jest zdradzona, ma prawo czuć się gorsza, poniżona, obdarta z szacunku bardzo pomocną może okazać się pomoc:

1. Psychologa – to nie psychiatra!, nie przepisze kolejnych antydepresantów, ale walczy orężem dużo cięższym – słowem, rozmowa z obcym człowiekiem może bardziej pomóc niż tłumaczenia mamy, czy siostry, że ,,nie był Ciebie wart”

2. Poradnie rodzinne – mało kto wie, że do takich poradni nie trzeba chodzić z rodziną, wystarczy, że zadzwonisz i umówisz się na spotkanie, większość takich instytucji ma dofinansowania unijne i nie wygląda tak jak za PRLu.

3. Detektyw – w sytuacji, gdy już żona podejrzewa zdradę zawsze można skorzystać z usług poczciwego Pana Detektywa, to często byli policjanci lub tacy, którzy mają znajomości, pamiętaj, że przy orzekaniu o ewentualnej winie sąd musi mieć mocne dowody na winnego, a zdjęcia, nagrania są wystarczającym poświadczeniem świństw!

4. Fora – ludzie zawsze szukają tych o podobnych problemach, dlatego nie jest niczym złym anonimowe wyżalenie się osobom w podobnej sytuacji, tutaj znajdziesz wsparcie i będzie łatwiej przejść przez piekło porzucenia.

5.  Dla silniejszych psychicznie: podróż, hobby, zajęcie się czymś innym. Łatwo powiedzieć, kiedy wszystko przypomina o Nim, ale to dobry sposób, żeby zacząć budować coś nowego, pamiętaj, że zamek na piasku rozmyje woda, a Ty mając większe doświadczenie szukaj raczej twardych cegieł i solidnego gruntu teraz.

Zdrada bardzo boli, po niej przychodzi szereg innych odczuć, z którymi wiele Kobitek nie potrafi sobie poradzić samym. Niestety, uleczyć może tylko czas, wymieniona pomoc jest tylko dodatkiem. Pamiętaj, że nie jesteś sama! Zawsze możesz się wyżalić, chociażby Nam. Jeśli masz doła i chciałabyś pogadać, zapraszamy do Nas – zawsze można przesłać wiadomość prywatną, chętnie wspomożemy!