Złośliwi mówią o Niej, że rozbiła bank wychodzą za mąż za założyciela portalu społecznoścowego Facebook, że to wszystko dla pieniędzy…Ale Priscilla Chan znała Marka Zukerberga jeszcze przed założeniem Facebooka, a poza tym żona Marka Zuckerberga…

To Kobieta, którą ciężko zobaczyć w kreacjach od wielkich kreatorów mody, nawet jej suknia ślubna, nie była szyta przez Verę Vang, czy Oscara de la Rentę, Priscilla wolała skromną sukienkę zaprojektowaną przez mało znaną w świecie mody Clarie Pettibone, której całkowity koszt wyniósł ok. 15 tysięcy zł! Patrząc na cenę sukni ślubnej chociażby Joanny Krupy (prawie 90tysięcy złotych) to odnieść można wrażenie, że Priscilla Chan-Zuckerberg należy do nowego typu żon milionerów!

Suknia Priscillia Chan-Zuckerberg nie była warta fortuny, to skromny projekt Clarie Pettibone za 3 tysiące funtów

Kim właściwie jest Żona Marka Zuckeberga? Jak poznała Marka? Priscilla urodziła się w Stanach Zjednoczonych (w Masachusstes), już jako dziecko była bardzo zdolna, miała świetne wyniki w nauce, a nawet otrzymała tytuł klasowej geniuszki! Posługuje się biegle 3 językami; angielskim, hiszpańskim i kantońskim. Nikt nie dziwił się więc, że dostała się na prestiżowy Harvard, który ukończyła w 2007 z wyróżnieniem. To na Uczelni poznała Marka Zuckerberga, para wpadła sobie w oko i od czasów studenckich, raz chodzili, raz zrywali. Przez dwa lata po skończeniu Harvardu Priscilla uczyła przedmiotów ścisłych w renomowanej szkole Harker w Sain Jose. Po cichu jednak marzyła o rozpoczęciu studiów medycznych, fascynowała ją pediatria. 

Priscilla lubi luźny styl, ubiera się w sieciówkach, nie wydaje pieniędzy na ubrania od projektantów mody!

Para rozstała się, gdy Mark chwilowo zachłysnął się nowym życiem i znajomością z założycielem Napstera – Shonem Parkerem. Ale Marl wróciła do Priscilli już w 2010 roku i  wreszcie Priscilla przeniosła się do posiadłości Marka i od tamtego czasu wiodą życie podobne to przeciętnej, młodej pary. Z taką różnicą, że mają miliony na koncie! Ale przyszła żona Marka Zuckerberga nie zachłysnęła się fortuną, rozpoczęła studia medyczne, zrobiła specjalizację z pediatrii, a Markowi powiedziała, że wyjdzie za niego za mąż dopiero, gdy będzie miała dyplom ukończenia Medycyny!

Priscilla ma już tytuł doktora medycyny, jest pediatrą

Ślub odbył się w 2011 roku, a żona Marka Zuckerberka była już wtedy panią doktor. W planach ma rozpoczęcie stażu w szpitalu, mimo złośliwych komentarzy, że medycyna był to tylko jej wybryk i pewnie skończy tak samo, jak wszystkie żony milionerów – w reality show. Ale Ona nie przejmuje się negatywnymi komentarzami i nie zamierza zakładać własnej linii perfum, czy biżuterii – żona Marka Zuckerberga chciałabym pomagać dzieciom. Namówiła męża na działalność charytatywną, zbierają również fundusze na swoją Fundację – oczywiście na Facebooku.

Priscilla nie jest to tylko żona założycie Facebooka, ale normalna dziewczyna, która chce leczyć innych ludzi. Lubi Britney Spears, Lady Gagę, czy Green Day, a jej ulubiony film to Zero Dark Thirty. Z programów TV ogląda np. Hausa, Glee, Modern Family, a nawet Project Runway. A miliony…na pewno pomogą ratować dzieciaki. Oby miała tylko dobry wpływ na męża:)