Czy związek na odległość ma szanse na przetrwanie? Od czego zależy powodzenie takie związku? Przedstawiamy  8 porad na udany związek na odległość. Przykładem takiego związku może być gorąca para showbiznesu, czyli Marta Żmuda-Trzebiatowska  i Adam Król. Para musiała radzić sobie z ciągłymi pożegnaniami i powrotami, z powodu tego, iż Marta pMłoda i zdolna Żmuda Trzebiatowska przez ostatni rok żyła w związku na odległość ze swoim wieloletnim partnerem, tancerzem Adamem Królem.

pracowała na planie zdjęciowym do serialu Julia emitowanym w TVN. Marta wciela się tam w postać złego charakteru, kobiety, która miesza w życiu głównych bohaterów (Janka i Julki).  Przez ostatni rok Marta większość czasu spędziła w pociągach jak sama przyznaje. Czy związek na odległość ma jakiekolwiek szanse na przetrwanie? Marta przyznaje, że teraz chciałaby poświęcić Adamowi trochę więcej czasu, a śmiechem reaguje na plotki o jej niby tajemniczym romansie w Krakowie. Teraz aktorka zajmie się pracą nad spektaklem Ślub Doskonały , gdzie u boku Pawła Małaszyńskiego zagra postać Judy (premiera już 14 grudnia!). Co decyduje o powodzeniu związku na odległość? Rozmawiałyśmy z kilkoma dziewczynami, które są lub były  już w kilkuletnich związkach na odległość i oto co usłyszałyśmy:

1. Zaufanie to podstawa jeśli nie nauczysz się ufać swojemu mężczyźnie to nic z tego nie będzie. My kobiety jesteśmy z natury podejrzliwe, lubimy mieć wszystko pod kontrolą, ale jeśli nasz facet jest daleko – to czujemy, ze tę kontrolę tracimy. Jakieś lekarstwo? Zajmijmy się czymś, może kurs tańca solo? A może jakaś książka, wciągnięcie się w serial, zapisanie na kurs języka obcego? Najgorsze co może się zdarzyć, to siedzenie i zamartwianie się nad tym, czy Wasz ukochany jest szczery.

2. Drobne gesty się liczą – wyślij SMS, mail, napisz do Niego list (taki zwykły, na papierze), zapakuj w kopertę misia, odbij swoje usta na kartce i wyślij mu – takie małe gesty podobno więcej znaczą niż tysiące słów.

3. Daj mu trochę swobody nie osacz Go, nie prześladuj, staraj się wyważyć Wasz kontakt, pamiętaj, że jeśli jest gdzieś daleko, to pewnie pojechał tam walczyć o lepszą przyszłość dla Was i wieczorem ma prawo być zmęczony

4. Nie zabraniaj wychodzić – pamiętaj, ze każde Twoje NIE będzie odbierane jako brak zaufania do niego, staraj się nie zabraniać niczego i absolutnie nie odbijaj piłeczki hasłem typu ‚Ty wychodzisz w miasto, to ja też mam prawo!’

5. Zaprzyjaźnij się z jego nowym  środowiskiem – jeśli Twój ukochany pracuje gdzieś za granicą warto poznać nowych ludzi z którymi się zadaje, może w tym gronie znajdzie się ktoś, kto czasem szepnie Ci słówko jeśli coś jest nie tak (przecież nie jesteś Big Brotherem, nie widzisz wszystkiego!)

6. Dzielcie koszty (finanse) – jeśli jesteście parą, narzeczeństwem , nie macie wspólnego budżetu, to staraj się płacić za swoje bilety za pociąg, samolot, nie naciągaj Go na koszty, dołóż się finansowo do wyżywienia, gdy jesteś u Niego – to żaden wstyd, On to na pewno doceni.

7. Ustalcie grafik możecie razem poustalać dokładne daty waszych spotkań, to powoduje, że będziecie ciągle na to czekać, odliczać czas – precyzja ma tutaj wielkie znaczenie.

8.Umawiajcie się w połowie drogi – jeśli jesteście parą i mieszkacie w innych miastach, a chcecie chociaż na chwilkę się spotkać, umówcie się w połowie drogi (zmniejszy się koszt dla obojga)

Mamy nadzieję, że Nasze rady Wam chociaż troszkę pomogą. Z 5 dziewczynami,  z którymi rozmawiałyśmy przetrwało 3 związki, także nie jest to słaby wynik, tym bardziej, że tutaj odległości były bardzo duże. Pamiętajcie, że jeśli czegoś bardzo chcecie to można to osiągnąć, trzeba tylko ciągle pracować nad własnym związkiem.