Związek partnerski, jak to pięknie brzmi! Niestety nasi Polscy mężczyźni za związek partnerski uważają twór w którym to On jest tylko partnerem, ma zarabiać i przynosić do domu pieniądze, a Ona? 

No właśnie…Kiedyś Kobiety faktycznie pracowały  w domu i podział obowiązków był w miarę sprawiedliwy, ale nasi Panowie zapomnieli chyba, że My Kobiety również chodzimy do pracy, martwimy się o fundusze, jesteśmy matkami na pełnych etatach, sprzątaczkami, prasowaczkami i wieloma innymi -czkami!!! We wczorajszym odcinku Perfekcyjnej….

…Perfekcyjnej Pani Domu poruszono bardzo ważną kwestię, a mianowicie podziału obowiązków między męża, a żonę. Perfekcyjna Pani Domu, Małgosia Rozenek dopięła swego i zagoniła do pracy młodego męża, który niezbyt kwapił się do tej roli. I jaki efekt? Po kilku godzinach ręce mu opadały i stwierdził, że nie spodziewał się, że praca w domu może być takim ciężkim zajęciem! Już ni wspominając o tym, że nie doczyścił miejsc jemu wyznaczonych, co wyszło na teście białej rękawiczki:) Wiemy, wiemy, że Perfekcyjna Pani Domu to lekka przesada, która nijak ma się do rzeczywistości, ale zachowania mężczyzn w tym programie nie są już stereotypowe – to żywe przykłady tego, że Polscy mężczyźni mają dwie lewe ręce! A hasło związek partnerski jest tylko czczym gadaniem…

Jak zmienić faceta?

Każdy mężczyzna tak jak i Kobieta umie posprzątać, trzeba go tylko wesprzeć, pokazać, nawigować, ale nie robić absolutnie za niego! Jeśli oboje pracujecie, oboje jesteście tak samo zmęczeni, to dlaczego Ty masz brać wszystkie prace domowe na swoje barki? Potem faceci żalą się, że mają sfrustrowaną żonę, która jest ciągle zmęczona i szukają pocieszenia byle z kim i byle gdzie! Uświadom swojemu Misiowi jak ciężka jest praca w domu! Co zrobić, że stworzyć prawdziwy związek partnerski? Oto kobiece porady, czyli co powinnaś zrobić:

1. Spiszcie obowiązki na kartce! Wszystko powinno być na papierze! Staraj się, żeby faktycznie było po równo, nie bierz prac, których wydaje Ci się, że On nie wykona – nauczy się!

2. Zróbcie PLAN, to bardzo pomaga w organizacji, cóż z tego, że Twój Ukochany ma za zadanie odkurzać w domu, jeśli nie będzie wiedział kiedy ma to robić to w ogóle tego nie zrobi!

3. Dzieci też pomagają! Nie wyłączajcie z tego planu dzieci, pamiętaj, że Twój Ukochany też był kiedyś dzieckiem i to jego Mamusia nie nauczyła sprzątania!

4. Bądź konsekwentna – jeśli On czegoś nie robi mimo, że ma to w swoim planie przypominaj u o tym, nie rób za niego! Zostawiaj mu kartkę przypominacza na lodówce!

5.  Od czasu do czasu wyjdźcie gdzieś razem – codzienna domowa rutyna może każdego wykończyć, zróbcie czasem Dzień Luzu!

A Ty, jaki związek partnerski Ty tworzysz z Ukochanym?