Dobiegły Nas słuchy, że 52-letnia aktorka, znana z filmu Striptiz, Demi Moore spotka się z 26 letnim Vito Schnabelem, synem słynnego i bogatego malarza Juliana Schnabela.

Wcześniej Demi była w długim związku z dużo od niej młodszym aktorem i gwiazdą MTV P’unked Ashtonem Kutcherem. Niestety Ashton wdrapał się po plecach Demi do drzwi sławy i zostawił ją swojej równieśnicy Milli Kunis. Podobno Demi przeżyła załamanie nerwowe…Dziwicie się jej? Czy przyszłość z dużo młodszym facetem ma sens? Można sobie ułożyć życie?…

Znamy przynajmniej dwie pary, gdzie różnica wieku jest dość spora (ponad 10 i 15 lat). Jak są odbierani? Nasze społeczeństwo z pobłażliwym okiem patrzy gdy sytuacja jest odwrotna: dużo starszy mężczyzna idzie za rękę z piękną, młodą dziewczyną. Jeśli odwrócić sytuację, spojrzeć na związek z młodszym facetem, tak, aby to kobieta była dużo starsza od faceta robi się nieciekawie, bo Polacy są narodem dość mało tolerancyjnym i zaraz pojawiają się hasła ,,idzie za rękę z mamusią”, ,,jak im nie wstyd” – to tylko niektóre, bardzo łagodne sformułowania pod adresem zakochanych. Dlaczego tak jest?

1. Polakom wydaje się, że to facet powinien być tym utrzymującym dom, kobiety  miejsce jest w domu. Starsze dziewczyny natomiast są w stanie zapewnić często byt swojemu młodszemu partnerowi i nic w tym złego.

2. Ludzie myślą stereotypowo, wydaje im się, że związek z młodszym facetem budowany jest dla profitu, zysku, kariery. A prawdą jest, że przecież każdy jest inny i kobietom też często zależy tylko na kasie, więc po co tak generalizować, każdy związek jest inny, a w szczególności związek z młodszym mężczyzną!

3. Zazdrość – młode, jędrne ciało, świeżość, polot, piękny umysł – ludzie dokuczają innym najczęściej ze zwykłej zazdrości. Pewnie gro innych kobiet też by tak chciało, ale skoro nie może więc zgodnie z zasadą psa ogrodnika: sama nie mam, drugiemu też nie pozwolę!

Jeśli jesteś w takim związku musisz nastawić się na dziwne spojrzenia ludzi na ulicach, uśmieszki i niewybredne komentarze – społeczeństwo musi odrobić jeszcze bardzo długą lekcję, aby przyszły czasy tolerancji i świętego spokoju po prostu. Z tego właśnie powodu tak dużo takich par ukrywa się, spotyka tylko wieczorami w mieszkaniach, udaje, ze są znajomymi, czuje, że nie ma prawa do tego co robi…

Jest sens?

Oczywiście, że TAK!. To, że innym się nie udaje to nie znaczy, że Tobie nie wyjdzie. Zobacz ile par w równym wieku bierze teraz rozwody, kłóci się, walczy o dzieci? Ty masz już to za sobą. Odważ się więc zaangażować, to nie boli, najwyżej się sparzysz. Dzięki relacji z młodszym facetem:

1. Będziesz sama czuła się młodsza

2. Zaczniesz bardziej dbać o siebie

3. Wrócą czasy o których często myślałaś

4. Dostaniesz poczucie bezpieczeństwa

5. Młodość wnosi radość i spontaniczność

6. Nie patrz na zazdrośników!

Trzymamy mocno kciuki za takie związki, bo obserwujemy naszych znajomych i oni są żywym przykładem, że się da!