Może się podobać, albo nie, Orlando Bloom ma grono swoich stałych wielbicielek, ale wiele Kobiet nadal zastanawia się co ich koleżanki widzą w tym Brytyjskim aktorze, który jest uważany za jednego z najbardziej utalentowanych na globie! Wiecie, że Orlando przez całe życie zmaga się z mocną dysleksją, mówi po francusku i uwielbia szpinak? Jaki to typ urody i skąd wielkie serce do aktorstwa?

Uroda:

Orlando Bloom ma bez wątpienia brytyjską urodę, to typ delikatnego chłopca o cherubinowej twarzy. Wąskie usta i nos, nieregularne łuki brwiowe, orzechowe oczy, niewyeksponowane kości policzkowe, lekko falujące włosy koloru ciemny blond i jasna karnacja. Orlando nie jest również zbyt wysoki, ma 1.79m, ale to chyba wystarcza, żeby być umieszczanym na liście magazynu People jako najprzystojniejszy, najgorętszy aktor na Ziemi.

Co naprawdę rozgrzewa, to głos i akcent. Orlando wychował się w Kent w Anglii  (ur.13 stycznia 1977 roku) i tutaj spędził pierwsze 16 lat swojego życia. Miał duże problemy w szkole z powodu dysleksji, zajmował się trochę garncarstwem, ale zawsze fascynowało go aktorstwo. Jego talent od 16 roku życia rozwijał się pod okiem najlepszych specjalistów w National Youth Theatre w Londynie, na jednym ze spektakli poznał Petera Jacksona, który zaproponował udział w castingach do Władcy Pierścieni…

Kariera:

W dzień w którym Orland Bloom został królem elfów Legolasem jego życie zmieniło się o 180 stopni. Legolas zdecydowanie był przełomem w jego karierze! Został zarzucony propozycjami aktorskim, jego nazwisko stało się tak popularne, że do dziś ma problemy z paparazzi, bierze tylko bardzo ambitne role! Często widzimy go w filmach kostiumowych, reżyserzy wyposażają Blooma w broń np. łuk (Władca Pierścieni), pistolety (Piraci z Karaibów), miecz (Królestwo niebieskie, Troja) i wiele innych. Ostatnio można go zobaczyć w filmie Good doctor (Dobry lekarz) w którym wciela się w postać lekarza, którzy obsesyjnie zakochuje się w swojej pacjentce. Czy doprowadzi do tragedii? Przekonajcie się same!

Z życia wzięte:

1. Po Władcy Pierścieni zainteresowanie łucznictwem w Wielkiej Brytanii wzrosło trzydziestokrotnie!

2. Jego pierwszy  samochód to V Golf za 160 funtów

3. W 2007 roku miał poważny wypadek samochodowy w Los Angeles

4. Orlando Bloom rzyjaźni się z Liv Tyler

5. Partnerka życiowa: modelka Mirada Kerr

6. Krążą plotki o kłopotach w związku aktora