O tej autorce jest od wielu lat głośno w Stanach Zjednoczonych, jej poradniki damsko-męskie i opisujące relacje między Kobietami i bliskimi matka-córka, siostra-siostra i dalszymi rozchodzą się jak świeże bułeczki. Szkoda, że w Polsce jest tak mało popularna, ale chcemy to zmienić!

prof. Deborah Tannen pisze też o swoim życiu, rozwodzie, relacjach z innymi Kobietami!

Ciężko znaleźć fajne książki dla kobiet typu poradniki, jeśli chcesz lepiej zrozumieć swoją mamę, siostrę, czy męża to poszperaj za książkami autorstwa Debory Tannen. Ta Amerykańska profesor to Kobieta z przysłowiowym jajem, ma własną stronę internetową, bagaż doświadczeń i masę badań przeprowadzonych na żywych ludziach:), ich rezultaty publikuje w swoich poradnikach, ale nie takich jak nasi wykładowcy akademiccy, książki profesor Tannen to bestsellery w USA! Pisane zrozumiałym i dostępnym dla różnych środowisk językiem pozwalają lepiej zrozumieć relacje międzyludzkie. Jakie fajne książki dla kobiet Debory Tannen warto mieć w swojej biblioteczce, oto najciekawsze tytuły:

Ty nic nie rozumiesz (You just don’t understand!)

Ty nic nie rozumiesz! O relacjach kobieta-mężczyzna

Po lekturze tej książki dowiesz się, że rozmowy między mężczyzną, a kobietą faktycznie udowadniają, że Kobiety są z innej planety niż faceci! Ale Tannen tłumaczy nasze relacje w sposób tak oczywisty, że po przeczytaniu tej ciekawej książki lepiej zrozumiesz dlaczego Twój facet przy śniadaniu siada i czyta onet, zamiast zająć się rozmową z Tobą. Albo co jest powodem tego, że wydaje nam się, iż faceci Nam nie współczują i rzadko pocieszają. Po tej lekturze My lepiej rozumiemy zachowania Naszych mężczyzn!

I coś Ty na siebie włożyła! (You’re wearing THAT?)

I coś Ty na siebie włożyła! Jak rozmawiają matki-córki?

Dlaczego dorosłe córki czują się zawsze krytykowane przez matki, a matki z kolei czują się zranione, tym, że córki odcinają się od nich? Dlaczego każda z nich chce być postrzegana jako ta, którą jest naprawdę, ale tej drugiej wypomina jaka powinna być? Książka otwiera oczy na relacje matka-córka, dużo w niej humoru, autentycznych rozmów matek z córkami, ale też  dużo wzruszeń. Jeśli chcesz lepiej poznać swoją mamę lub córkę to przeczytaj tę książkę, a inaczej spojrzysz na Wasze relacje!

Mama zawsze wolała Ciebie (You were always mum’s favourite!)

Mama zawsze wolała Ciebie! Książka o trudnych relacjach sióstr

Gdy jesteś z siostrą potraficie śmiać się do rozpuku, jak za dawnych lat i żartować z byle czego. Ale wystarczy jedno zdanie, aby nagle miła atmosfera zmieniła się w kłótnie, pranie brudów i wzajemne oskarżenia. Jak to jest między siostrami? Co decyduje o Naszych relacjach? Jak je usprawnić? Tannen stawia argument, że relacje siostra-siostra budowane są na dwóch sprzecznych fundamentach: bliskość i rywalizacja i stąd te nieporozumienia!

Prezentowane książki Debory Tannen bez dwóch zdań uznajemy za fajne książki dla kobiet, nadal bardzo trudno dostać je w Polsce, oczywiście można dostać je w j. angielskim na czytniki takie jak np. Kindle. Jeśli zainteresowały Cię fajne książki o relacjach profesor Tannen szukaj w księgarniach internetowych!

Photo credit: » Zitona « / Foter / CC BY