Myślisz o nowej fryzurze na 2013 rok? Możemy się domyślać, że fryzjerstwo zmierza w stronę prostoty, bo my jesteśmy zabiegane i nie mamy ochoty przez godziny układać włosów. W tym sezonie fryzury modne to takie, które można szybko i łatwo ułożyć…Jakie? Oto trendy 2013 we fryzjerstwie, czyli wyglądaj nowocześnie i postaw na wygodę:

Wielki powrót boba

No przede wszystkim do mody powróci fryzura typu bob, czyli bombka na głowie. Boby ładnie układa się na włosach muskających ramiona, zarówno te z grzywką jak i bez będą bardzo popularne. Przy robieniu boba liczą się umiejętności fryzjera, bo należy dość symetrycznie fryzurę wyząbkować. Później sama zdecydujesz, czy fryzurę warto jeszcze lekko podtapirować. Na taką fryzurę decyduje się często chociażby Victoria Beckham, mama czterech synów!

Bardzo długie włosy

Ponieważ taką fryzurę hoduje się przez długie lata, to mamy dwa rozwiązania: dopinki (można je dostać na internecie), albo specjalny zabieg fryzjerski, który polega mniej więcej na tym, że pasemka są zespalane (spiekane) z Twoimi, takie włosy można spokojnie myć i czesać, a efekt jest długotrwały.  Dobrze, aby długie włosy były zupełnie proste, albo wprost przeciwnie: mocno wyząbkowane. Istnieje jeszcze jedno modne cięcie 2013: warstwowe. Do takiego cięcia dobrze, żeby włosy były dość ciężkie, wtedy warstwy są lepiej widoczne i dobrze się układają.

Jeśli masz długie włosy to trzy fryzury 2013 będą pasowały:

1. Włosy zaczesane na boki – wystarczy, że rozczeszesz dobrze włosy, a potem zaczeszesz grzebieniem boki i pociągniesz lekko żelem, czy lakierem. Możesz zawsze podpiąć boki włosów wsuwkami. Efekt gwarantowany!

2. Łóżkowy nieład tzw. messy hair – no tę fryzurę chyba najprościej ułożyć, po prostu nie przeczesuj włosów z rana, wręcz przeciwnie, możesz je delikatnie zmierzwić, messy hair wsadzamy do worka fryzury modne i wygodne, były bardzo modne wśród modelek na ostatnim Fashion Week w Paryżu.

3. Grzywka jak pukiel – ryzykowne, ale modne. Do swoich długich włosów zetnij grzywkę i po każdym myciu bierz ją mocno na szczotkę, moda na prościutką grzywkę powoli odchodzi do lamusa…

4. Włosy wyglądające na mokre – będzie wyglądało lepiej na krótszych włosach, chociaż właścicielki długich też mogą spróbować. Taki efekt osiągniesz na dwa sposoby: albo będą to rzeczywiście mokre włosy, albo nałożysz na nie słoiczek żelu i poprawisz gumą do włosów. Będą wyglądały na tłuste? NIE! O ile będzie to fryzura jednodniowa.

5. Kucyk przyległy do szyi opleciony pasemkiem (zamiast gumki) – ten trend wraca często do fryzjerstwa i na taką modą fryzurę 2013 decydujemy się przy okazji wesel, czy podobnych uroczystości. Musisz mieć długie włosy do tej modnej stylizacji.

6. Pasemko opadające na twarzy – możesz mieć włosy związane lub zaczesane do tyłu, wystarczy, że wyciągniesz jedno pasemko mocno do przodu (prawie na oko).

7. Fryzura lat 60., czyli podnosimy włosy mocno go góry, tapiry wracają do mody! Możesz zdecydować się dodatkowo na fale!

8. Fryzura tzw. tomboy hair, czyli włosy ‚na chłopaka’ mogą być zupełnie krótkie, jeśli masz włosy do ramion efekt ten osiągniesz mocno zaczesując włosy do tyłu.

Jakie kolory w modzie?

Dwa kolory będą zdecydowanie się wyróżniać: brązowy, naturalny z rozjaśnionymi pasemkami, w łasce wciąż będą jasne końce. Do mody wraca platynowy blond, zupełnie biały, im bielszy tym lepszy.  Odważnie, ale to właśnie te fryzury 2013 będę najmodniejsze!