Na szklanym ekranie bad boy, demoniczny, tajemniczy, zmysłowy, przystojny krwiopijca. Można by pisać jeszcze wiele na temat tego aktora. W plebiscytach bije wszystkich na głowę, a kobiety widziałby go w roli ekscentrycznego milionera Christiana Greya. Jaki jest Ian Somerhalder i dlaczego tak bardzo kobietom podoba się taki typ faceta?

Uroda:

Ian ma niesamowity typ urody, faktycznie można go skojarzyć z wampirem, Jego twarz jest bardzo seksowna i wyrazista, tego typu urody zazdrości mu pewnie niejeden aktor. Ian ma kruczoczarne włosy, lekko uniesione łuki brwiowe, lazurowe oczy!, co jest bardzo rzadkim zjawiskiem przy takim typie urody, równe, białe zęby, ładne, dość różowe usta i fantastyczny uśmiech. Dodatkowym atutem są tutaj lekko odstające kości policzkowe, symetryczna szczęka i leciutki zarost. Wyróżnia się również cera Iana, jest praktycznie alabastrowa, dość jasna, a gdy Ian się uśmiecha, lub zawstydzi na policzkach pojawiają się delikatne czerwone lica, jest to bardzo urzekające w Jego przypadku.

Ciało:

Ian nie jest typem mięśniaka, ma wysportowane ciało, ale jest dość subtelnym mężczyzną. Jego uroda kojarzy się nam z gorącym południem, rejony Włoch, może Portugalia. Pomimo Jego neutralnego wzrostu 1.77 m, Somerhalder został szybko wyśledzony przez producentów filmowych dzięki swojej nieprzeciętnej urodzie. Widać, że Ian dba o siebie i swoje ciało, sam przyznaje, że ma słabość do dobrych, męskich kosmetyków i perfum (co nie świadczy źle o facecie!)

Styl:

Ian kreuje nowy styl ubierania się tzw. smart casual, często miesza styl elegancki ze sportowym, lubi zestawić trampki z garniturem, spodnie w kancik z T-shirtem, dobrze czuje się również w lekkich szaliczkach i kapeluszach. Kocha również kurtki skórzane, których to ma całą kolekcję!. Ian to prawdziwe ciacho!

Kariera:

Ian marzył, żeby zostać modelem, aktorstwem zajmował się wprawdzie w szkole średniej, ale w tym czasie często wyjeżdżał do Europy (dobrze zna Paryż, Mediolan i Londyn), bo tutaj pracował jako model. Aktorstwem zainteresował się mocniej w wieku lat 19-stu i co ciekawe dostał się do szkoły teatralnej od razu za pierwszym podejściem (co w Los Angeles graniczy z cudem!) Wcześniej grywał epizody, wiele kobiet zauważyło Go podczas oglądania pierwszego sezonu Lost, gdzie grał również jednego z członków rodzeństwa, które razem z wieloma, różnymi osobami rozbiło się na tajemniczej wyspie… Prawdziwa sława przyszła razem z serialem Pamiętniki Wampirów, zły wampir, ten gorszy, mściwy brat Damon Salvatore uwodzi kobiety niezmiennie od wielu sezonów. Kobiety chyba lubią taki typ facetów po prostu…

Ciekawostki:

1. Od 10 roku życia jest modelem, chodził po największych wybiegach świata!

2. Pracował dla takich domów mody jak Calvin Klein, Dolce & Gabanna, Gucci, Versace, czy Guess.

3. Nie rozmawia często o modelingu, bo nie chce, żeby ludzie mieli go tylko za kolejną, ładną buźkę showbiznesu (jego słowa)

4. Kocha sport, grał długo w piłkę nożną i baseball

5.Nie ukończył liceum w normalnym czasie z powodu licznych kontraktów modelingowych

6. Jego ulubionym aktorem jest Sean Penn

7. Powiedział, że gdyby nie aktorstwo, zostałby prawdopodobnie pisarzem lub marketerem

8. Jego rodzice rozwiedli się, gdy ten miał 13 lat

9. Udziela się charytatywnie w fundacji Love Letters to the South

10. Jego ulubionym filmem jest Absolwent z 1967 roku