Marzy Ci się piękna sypialnia? Chciałabyś, aby wyglądała luksusowo i nowocześnie…Pytamy dzisiaj jak urządzić sypialnię i poczuć się w niej komfortowo…Sypialnia to pomieszczenie w którym przebywamy najdłużej, śpimy, odpoczywamy, ale to też miejsce…

…intymne, takie, które ma sprzyjać romantycznej atmosferze, a nie ją psuć. Jaka jest ta idealna sypialnia? O czym pamiętać, gdy ją dekorujemy? Jak urządzić sypialnię, czyli nasze gniazdko?

1. W dzisiejszym designie dekoracyjnym chodzi przede wszystkim o przestrzeń. Im mniej tym lepiej, dekoratorzy wnętrz doradzają, że łóżko, dwie szafki nocne, kosmetyczna z lustrem są zupełnym minimum, ale poza nimi nie należy przesadzać. Jeśli masz maleńkie mieszkanko, to niestety musisz zmieścić w sypialni również szafę, postaw na przesuwaną – zaoszczędzisz przestrzeni podczas otwierania!

2. Okna w sypialni powinny wychodzić na wschód, z racji tego, że rano wpada tutaj najwięcej promyków słonecznych. Jeśli lubisz i możesz pozwolić sobie na dłuższy sen to sypialnia z oknami wschodnimi będzie Ci przeszkadzać!

3. A więc na jaki kolor umalować sypialnię? Kolory z sypialni powinny wpływać na Ciebie kojąco, nie drażniąco i mimo, że telewizja zarzuca nas teraz reklamami kolorów bardzo ostrych i mocnych, w sypialni dobrze sprawdzą się raczej pastele (np. róż pudrowy, herbaciany) lub chłodne i czyste odcienie tj. zielony, niebieski i fioletowy.

4. Jakie meble do sypialni? Przede wszystkim porządny materac na łóżko. Lekarze doradzają, żę można kupić dwa mniejsze materace na jedno łóżko dopasowane do potrzeb pary, która na nim śpi. Szafki, półeczki, szafy powinny być zamykane (mniej się kurzą). Jeśli chcesz zdrowo spać zrezygnuj z dywanów i dywaników – to siedliska kurzu! Do mody weszły łóżka na podwyższanych nóżkach – każdorazowo możesz pod nim odkurzyć.

5. Lustro. Są dwie szkoły dekorowania sypialni. Jedna przekonuje, że nie powinno się wieszać tam lustra, druga z kolei wręcz przeciwnie. Jeśli zastanawiasz się, zawieś lustro tak, aby odbijało widok z okna.

6. Dodatki. Lampki nocne powinny mieć przynajmniej dwa odcienie ciemniejsze od koloru ścian. Możesz sama je przyozdobić kryształkami (kup w pasmanterii). Postaw jakąś ładną świeczkę, wazonik – od razu zrobi się przytulniej. Każda z nas ma swój pomysł jak urządzić sypialnię, ale warto skorzystać z rad designerów!

Masz pomysł jak urządzić sypialnię?