Szukacie taniej, dużej i działającej odżywki do włosów? Dziś proponuję Wam mój HIT od którego nie mogę uwolnić się nawet gdy podróżuję. Odżywka do włosów z firmy Kallos to mleczna maska do włosów Crema Al Latte, dzięki proteinom mleka zawartym w składzie nadaje się praktycznie do każdego rodzaju włosów, produkt dobrze nawilża, szczególnie zbawienny dla włosów rozjaśnianych, farbowanych i po trwałej ondulacji.

odżywka do włosów

Opakowanie i cena

Maska do włosów występuje w 3 pojemnościach: 275ml, 800ml i 1000ml, a jej cena jest bardzo kusząca, za największą tubę płacimy w okolicach 16-20zł! Faktycznie opakowanie jest plastikowe, odkręcane, z czasem produkt zbierający się na wieczku może utleniać się i czernieć (stąd trzeba wyjątkowo dbać o zamykanie). Maska nie ma dozownika, produkt wyciągamy ręką. Osobiście przelewam zawartość tuby do wygodniejszej butli z dozownikiem.

kallos

Jak używam?

Maskę nakładam na uprzednio umyte szamponem, mokre włosy i pozostawiam na kilka minut (od 3 do 30 min w zależności od czasu). To produkt ze spłukiwaniem! Można używać odwrotnie, czyli nałożyć na suche włosy, a później dopiero potraktować je szamponem i umyć.

al latte

Zalety maski:

  • Odżywka ma mocno kokosowy zapach (lekko chemiczny), ja takie zapachy uwielbiam, ale nie wszystkim Paniom się spodoba.
  • Dociążenie włosa – dzięki masce włosy nie puszą się, ale też nie są przeciążone. Podejrzewam, że na niektórych włosach może dawać efekt przeciążenia, ‚przeproteinowania’
  • Włosy dobrze się rozczesują – bez tej maski ciężko traktować grzebieniem mojego twardego, kręcącego się z tyłu włosa
  • Włosy lekko lśnią
  • Odżywienie – widoczne na moich włosach po kilku użyciach, polecam robić sobie przerwy od maski co 3-4 miesiące (na kolejny miesiąc). Włosy mniej się rozdwajają, są przyjemne w dotyku i utrzymują się dłużej w świeżości

maska

Wady:

Crema Al Latte to maska proteinowa i jeśli Twoje włosy nie polubią się z proteinami, zamiast efektu o którym piszę możesz niestety otrzymać przeciążone, tłustawe włosy i łupież gratis. Moje jasne, farbowane włosy o strukturze niskoporowatej lubią ten kosmetyk!

do włosów

Skład maski do włosów Crem Al Latte to (przepisane z opakowania): Aqua, Cetearyl Alcohol, Methosulfate, Parfum, Phenoxyethanol, Methyldibromo Glutaronitrile, Hydroxypropyltrimonium Hydrolized Casein, Citric Acid, Hydrolized Milk Protein, Methylchloroisothiazolinone, Sodium Cocoyl Glutamate, Methylisothiazolinone.

Komu polecam?

Szczególnie dla włosów po farbowaniu, rozjaśnianiu, traktowaniu amoniakiem, myślę, że niskoporowate będą lepiej dogadywały się z tą odżywką do włosów niż włosy wysokoporowate.