Jesteś już po rozwodzie, ułożyłaś sobie życie, próbujesz pozbierać to co zniszczył były mąż, a tutaj nagle On dzwoni, przeprasza, chce być częścią Twojego życia…Co zrobić w takiej sytuacji? Czy warto dawać szansę komuś kto Cię zawiódł, zranił, czy zdradził? Takie sytuacje wbrew pozorom zdarzają się bardzo często i coraz częściej dotyczy to Polek coraz młodszych. Co zrobić?

Już samo podjęcie decyzji o rozwodzie, o uciecze jest bardzo stresujące i bolesne. Nie wspominając już o rozwodzie, który, nawet bez orzekania o winie jest sam w sobie bardzo stresujący i wycieńczający. Zabierasz się za porządkowanie swojego życia, za szukanie własnego ja, często z dzieckiem lub dziećmi na ramieniu, a tutaj nagle pojawia się ON, ten sam, przez którego tyle wycierpiałaś i błaga o litość, o powrót, mówi, że kocha, że się zmienił, że teraz wie co dla niego najważniejsze, Twój mąż chce wrócić

Dlaczego wracają?

Powodów męskich powrotów jest kilka, ale na jeden trzeba zwrócić szczególną uwagę. Mężczyzna, który odchodzi od kobiety ma nieco wyimaginowane wyobrażenie o innej. Wydaje mu się, że wszystko będzie tak samo, że nowa wybranka będzie równa Tobie, że będzie miał nadal wszystko poddane, uprane, uprasowane. Często mężczyźni po prostu nie doceniają tego co robimy, nie dostrzegają tak podstawowych rzeczy jak czysta koszula, czy obiad na stole. Myślą, że kochanka zrobi to od tak. Ale niestety zderzenie z rzeczywistością bywa bolesne i często kochanka jest nastawiona tylko na branie i delikwent zaczyna dostrzegać różnice między byłą żoną, a nową kobietą.

Czy się zmienili?

Odpowiedź na to pytanie jest wbrew pozorom prosta: NIE zmienił się i nie zmieni, może zachowywać pozory zmiany przez kilka tygodni, miesięcy, niektórzy nawet lat, ale po czasie znów zaczynasz dostrzegać tamtego faceta, który poniżał, albo bił,czy zdradzał. To gorzka prawda, ale reguła potwierdza się w wielu przypadkach: Twój były mąż się nie zmieni i zapamiętaj to i nie oszukuj się, że może będzie lepiej, bo Twoje życie znów zatoczy niepotrzebne koło i zaczniesz walkę od początku, a wtedy przychodzi często załamanie i depresja.

Co robić, gdy mąż chce wrócić?

Nie reagować na SMSy, telefony. Jeśli przychodzi – wyproś, powiedz jasno i klarownie, że wszystko skończone i nie ma możliwości powrotu, jeśli będzie nachalny – wezwij policję, nie bój się, już raz przez to przechodziłaś. Nie daj się nabrać po raz drugi, bo będziesz cierpieć. My Kobiety mamy gdzieś w podświadomości ukryte wielkie pokłady nadziei i optymizmu, wydaje Nam się, że może być inaczej, pomimo, że wszystkie znaki na niebie i ziemi na to nie wskazują, posłuchaj rozumu – bo w takich sytuacjach to on jest najwierniejszym doradcą!

Pamiętaj, że wygrałaś walkę o siebie i często o dzieci, nie wchodź drugi raz do tej samej rzeki, powrót do byłego to z reguły zły pomysł, bo nikt nie rzuci Ci kamizelki ratunkowej, a sama możesz nie mieć siły jej znów napompować!