Czy w Polsce przyjmie się taka moda z USA? Wyobraź sobie, że masz na sobie sukienki z Domów Mody i to co wieczór inną. Przecież mnie na to nie stać! Amerykanek też nie, ale dzięki wypożyczalniom sukienek mogą poczuć się jak gwiazdy! Co na ten temat myślą Polki?

Jak działa wypożyczalnia sukienek w necie?

Ta moda z USA na wypożyczanie sukienek na jeden lub więcej wieczorów to standard za granicą! Wchodzisz na kolorową i przyjazną stronę internetową, gdzie w bardzo prosty sposób masz opisane jak to działa, krok po kroku. A więc jak? Amerykanki wchodzą na stronę, szukają tej IDEALNEJ sukienki, mają ułatwione zadanie, bo dziewczyny, które już wypożyczały kreacje chętnie dzielą się fotkami z rzeczywistych imprez. Później trzeba wybrać czas rentowania (wypożyczania) takiej kiecki. Mają do wyboru 4 lub 8 dni trzymania sukienki. Po tym czasie sukienkę wkładają do specjalnej koperty, która przyszła im razem z przesyłką i do drzwi puka kurier – nie trzeba biegać po pocztach, nadawać sukienki, płacić za przesyłkę zwrotną – tutaj płacisz za całą usługę od A do Z. Co ważne, sukienki się nie pierze! Po prostu wkłada się ją do koperty – a firma pierzą ją chemicznie. Proste? Bardzo!

Nudziara przeszukała strony internetowe i faktycznie natrafiła na kilka takich internetowych wypożyczalni sukienek. Ale od razu poraziły dwie rzeczy – po pierwsze kiepski wybór, sukienki, które można dostać na przysłowiowych polskich ,,bazarach”, nie są to kreacje ze znanych Domów Mody, tak jak w USA. A po drugie i gorsze – REGULAMIN, który zajmuje chyba ważniejsze miejsce na tych stronach niż same sukienki, przestrzeganie, że poniesiesz KARĘ jak zniszczysz, że MUSISZ wtedy ją kupić, co się dzieje jak ubrudzisz, kiedy mają prawo do ŻĄDANIA pieniędzy – ogólnie więcej tego straszenia co się stanie, gdy coś pójdzie nie tak niż po prostu miłej dla oka strony internetowej…Podejście do polskich klientek jest fatalne!

Co można wypożyczać? Po ile?

Nie tylko sukienki, ale również dodatki i biżuterię. Koszt jest uzależniony od czasu wypożyczenia i od ceny rynkowej produktu (którą widać). Dla przykładu sukienka koktajlowa warta 885dolarów NHA KHANG będzie warta ok 120 dolarów za 4 dni. Dla Amerykanek to nie dużo! Ta moda z USA dotarła już do całej Europy Zachodniej…

Gdzie mogę podejrzeć taką stronkę?

Nam najbardziej spodobała www.renttherunway.com

Podoba Ci się ta moda z USA? Wypożyczyłabyś taką sukienkę?