Brwi to Twoja wizytówka, to część oka, którą od razu widać, która przyciąga spojrzenia i kiedyś mało popularne modelowanie brwi – dzisiaj robi wielką furorę. Jeśli zastanawiasz się jak sprawić, żeby kształt Twoich brwi był idealnie równy, a boisz się korzystać z wizyt u kosmetyczki w celu makijażu permanentnego brwi to nudziara zaprasza na KNOWHOW, czyli wszystko na temat pielęgnacji i modelowania brwi!

Po pierwsze: Pielęgnacja

Brwi, tak jak rzęsy lubią być pielęgnowane i do tego posłużą Ci specjalne, bezbarwne żele, które nie tylko odżywią twoje brwi, ale również spowodują, że włoski ,,oklapną”, nie będą tak ostre i wystające (jeśli jesteś posiadaczką dość twardych brwi). Żel do brwi ma za zadanie wygładzić, nabłyszczyć oraz sprawić, żeby brwi zostały na swoim miejscu przez cały dzień. Żel do brwi i rzęs E.L.F Wet Gloss Lash & Brow Clear Mascara kosztuje 9,90zł, a przyda się każdej dziewczynie!

Po drugie: Regulacja

Jeśli masz zaufaną kosmetyczkę to idź do niej i zrób brwi z henną. Pamiętaj, że wosk osłabia Twój łuk brwiowy i po latach możesz mieć efekt opadającej powieki, więc przy wyrywaniu zawsze proś o pęsetkę (wytrzymasz!). Kolejną rzeczą przy regulacji jest ładny kształt, Twoje brwi nie mogą być zbytnio opadające, ani zadarte w górę (jeśli sobie nie radzisz, zawsze możesz użyć szablonu). Nudziara poleca popróbować samej. Koszt wizyty u kosmetyczki to ok. 20zł

modelowanie brwi

Zestaw do stylizacji brwi Eyebrow Kit Light E.L.F/mat. prasowe cocolita.pl

Po trzecie: Modelowanie brwi

Jak się za to zabrać? To łatwiejsze niż Ci się wydaje! Na sam początek zaopatrz się w kredkę do brwi np. Essence z grzebyczkiem za ok. 9zł (najlepiej czarną, lub brązową). Delikatnie zarysuj dolną linię brwi i szczoteczką wyczesuj w górę (cieniuj), później popraw efekt cienie do powiek nakładanym na specjalny pędzelek do brwi i eyelinera np. Hakuro H85.

modelowanie brwi

Pędzelek do modelowania brwi, Hakuro H85/mat.prasowe cocolita.pl

Jak Tobie wychodzi modelowanie brwi? Robisz to na co dzień, czy tylko od święta? Masz jakieś swoje, sprawdzone sposoby?