Co to jest wcierka do włosów? Jak ją stosować? Czy to pomaga? Dziś przedstawię Wam moją ulubioną, płynną odżywkę do włosów (wcierkę) z firmy Farmona. Produkt jest bardzo popularny wśród włosomaniaczek, bo faktycznie działa, jest niedrogi i łatwo dostępny. Jakieś minusy?

jantar

Wcierka, czyli co?

Inaczej płynna odżywka do włosów BEZ SPŁUKIWANIA, wygląda jak czysta woda, pachnie trochę jak słaba woda kolońska. Wcierka Jantar z Farmony to produkt bogaty w substancje stymulujące porost włosa, czyli pierwsze skrzypce gra tutaj wyciąg z bursztynu. Dodatkowo, w składzie znajdziemy d`panthenol oraz witaminy A, E, F, H. Takie wcierki mają po prostu pobudzić i dotlenić cebulki, tak, żeby włos zaczęły szybciej rosnąć. Jantar dostaniemy w aptekach oraz oczywiście online, za 100ml zapłacimy ok. 10-12zł. W linii znajdziemy też szampon Jantar, mnie za bardzo przesusza włosy niestety.

jantar4

Jak używać tej wcierki?

Sposobów na używanie jest kilka, nieważne jaki sposób (podane pod spodem) zastosujemy, odżywkę zawsze trzeba wcierać w skórę głowy, dobrze masować palcami, nie spłukiwać!. Pamiętajmy, żeby nie zalać naszego skalpu tą wcierką – wystarczy niewielka ilość. Stosować można:

  • Na suche, świeże włosy (w skórę) – zaraz po umyciu i wysuszeniu. Nie bójcie się, że przetłuści – nie zrobi tego.
  • Na włosy (w skórę) – codziennie przez 3 tyg, wieczorem niewielką ilość (tak doradza producent)
  • Na włosy (całe) – przelać wcierkę do rozpylacza i psikać całe włosy i wmasowywać w sórę po umyciu i wysuszeniu.
  • Na lekko wilgotne włosy po umyciu i podsuszeniu (w skórę)- na bardzo mokre odradzam, bo woda z mycia może bardzo rozcieńczyć wcierkę.
  • Na nieświeże włosy, na 1h – 30 min przed myciem (w skórę) – wcierka się wchłonie, także woda i szampon nie zmyją jej.

jantar6

Jak często używać?

Z wcierką Jantar jest ten problem, że trzeba być bardzo regularnym. Najlepszy efekt powinien być jeśli wcieramy faktycznie tak jak doradza producent, czyli CODZIENNIE przez 3 tygodnie (a potem przerwa na jakiś czas, ok. 2-3 miesiące i znowu). Osobiście – teraz wcieram tylko po myciu na suche włosy, w skórę, (czyli co 3-4 dni), ciągle, nie przez 3 tyg. Gdy widzę po prostu, że jest za długo wcierana (lekki łupież – wtedy odstawiam na jakiś czas).

Dobra, bo…

Działa! Szybko wyrastają tzw. babyhair – czyli maleńkie włoski, szczególnie w okolicy czoła! Włosy nabierają objętości, jest ich więcej, są po czasie nawet bardziej lśniące i mniej boli skóra podczas mocnego farbowania.

wcierka jantar

na porost włosów

Spalona skóra po fryzjerze

Jantar przyda się po nieudanym zabiegu koloryzacji, jeśli pootwiera się skóra po rozjaśniaczu szczególnie, ukoi ból, przyspieszy gojenie, przydarzyło mi się to raz w życiu i Jantar mnie uratował!

Wady???

Wielką wadą (jak dla mnie) tego produktu jest BUTELKA – szklana, bez dozownika, produkt dosłownie kapie na dłoń, trudno go wydobyć. Na pewno trzeba go gdzieś przelać – butelka z dozownikiem, areozol itp. Można wyciągać go igłą i strzykawką, a potem samą strzykawką aplikować po skalpie.

Wcierka może również spowodować łupież – trzeba przetestować po prostu

Ocena

8/10

wcierka jantar